Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poznaj załogę NASA 3, gotową na Halloween do wystrzelenia na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Nowa grupa astronautów wkrótce wyruszy na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), aby dołączyć do tamtejszej załogi, podróżując na pokładzie nowego statku kosmicznego SpaceX Crew Dragon.

Zespół, znany jako Crew-3, składa się z Raja Shari z NASA, Toma Marshbourne’a i Kayli Barron oraz Matthiasa Maurera z ESA. i w Konferencja prasowa W tym tygodniu czterej członkowie załogi opowiedzieli o swoim podekscytowaniu nadchodzącą misją, która zostanie wystrzelona w sobotę, 30 października z Launch Complex 39A w NASA Kennedy Space Center na Florydzie.

Oficjalne zdjęcie załogi misji SpaceX Crew-3: (od lewej) dowódca Raja Shari i pilot Thomas Mashburn, obaj astronauci NASA. Specjalista ds. misji Matthias Maurer z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Specjalistka ds. misji Kayla Barron z NASA. NASA

Załoga będzie podróżować na pokładzie SpaceX Crew Dragon, podczas trzeciej misji operacyjnej tego statku kosmicznego dla NASA. Podczas konferencji lider ekspedycji Raja Chari ogłosił, że wybrali nazwę dla swojego pojazdu.

„Możemy przestać nazywać go Capsule 210, co jest naszym numerem seryjnym SpaceX Dragon, i poinformować ludzi, że załoga wymyśliła nazwę statku, czyli Endurance” – powiedział Chari.

„Przemawia do nas na wielu poziomach: po pierwsze, jako hołd dla spójności ludzkiego ducha, gdy popychamy ludzi i maszyny dalej niż kiedykolwiek wcześniej, udaj się, aby pozostać na wydłużonej niskiej orbicie okołoziemskiej i otwórz ją na prywatnych firm i prywatnych astronautów i wiemy, że będziemy kontynuować naszą eksplorację w przyszłości. Poza tym. A także jako ukłon w stronę faktu, że zespoły programistów, zespoły produkcyjne i zespoły trenerów, które nas tu przywiozły, ucierpiały z powodu pandemii.

Shari wspomniała również, że nazwa była trafna, ponieważ pojazd zostanie ponownie wykorzystany w przyszłych misjach, ponieważ kapsuły SpaceX zostały zaprojektowane tak, aby można je było ponownie wykorzystać. „Więc będziemy pierwsi, którzy użyją wytrzymałości, ale nie będzie to ostatni raz” – powiedział.

READ  Zdecydowany podział: niedostatecznie obsługiwane obszary Wiktorii mają najgorsze wskaźniki szczepień przeciwko Covidowi | Wiktoria

Inne samoloty Crew Dragon to Endeavour, który wykonał pierwszy załogowy lot testowy Smoka i jest obecnie zacumowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dla misji Crew-2, Flexibility, który poleciał w misji Crew-1 dla NASA i ostatni Misja specjalna Inspiration4.

„Trudno adekwatnie wyrazić, jak bardzo jesteśmy podekscytowani jako załoga” – powiedział Barron. „Zdecydowanie czujemy się gotowi do wyjścia”.

Rekomendacje redaktorów