Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premier Chris Hepkins dostaje szczepionki przeciw grypie i Covidowi w ramach zimowej kampanii szczepień

Premier Chris Hepkins dostaje szczepionki przeciw grypie i Covidowi w ramach zimowej kampanii szczepień

Premier Chris Hepkins otrzymuje szczepionkę przeciw grypie, a także nową biwalentną dawkę przypominającą firmy Pfizer.

Juan Zrama Perini / Rzeczy

Premier Chris Hepkins otrzymuje szczepionkę przeciw grypie, a także nową biwalentną dawkę przypominającą firmy Pfizer.

Premier został dwukrotnie dźgnięty nożem podczas masowych szczepień w Upper Hutt w sobotę, gdy rząd naciska na wczesne szczepienia, aby złagodzić presję tej zimy.

Premier Chris Hepkins i minister zdrowia dr Ayesha Ferral otrzymali dwuwartościową dawkę przypominającą i szczepionki przeciw grypie firmy Pfizer podczas masowych szczepień w Queen Street Medical w Upper Hutt.

Wydarzenie oferowało szeroką gamę szczepień, w tym nową szczepionkę przypominającą Covid-19, szczepionki przeciw grypie, szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR), a podczas wydarzenia na zewnątrz budynku występował odtwórca roli Elvisa.

Premier żartował, że otrzymanie dwóch szczepionek, podczas gdy media obserwowały go i Elvisa śpiewającego, wydawało się nieco „dziwne”, ale wydarzenie to było dla niego dobrą okazją do zaszczepienia obu szczepionek przed nadejściem zimy.

Czytaj więcej:
* Rób tak jak ja: Podwójne ciosy dla premiera i ministra zdrowia w miarę zbliżania się zimy
* COVID-19: 15 918 nowych infekcji w społeczności, 14 kolejnych zgonów
* Zarezerwowałem klinikę szczepień w Christchurch po dawkę przypominającą, ale ludzie odmówili

Ryan Anderson / Personel

Kate Hannah, pracownik naukowy Uniwersytetu w Auckland, mówi, czego szukać, aby wykryć błędne informacje na temat wirusa Covid-19 i szczepionki. (Pierwsze opublikowanie w maju 2021 r.)

Zachęcał innych Nowozelandczyków do jak najszybszego zaszczepienia się. Dzięki temu będą lepiej przygotowani do zimy i odciążą system opieki zdrowotnej.

Dr Ayesha Verral powiedziała, że ​​w całym kraju odbędzie się więcej wydarzeń, takich jak to w Upper Hutt, za pośrednictwem lokalnych dostawców usług zdrowotnych.

„Jednym z naszych głównych celów jest dobrze przygotowany system opieki zdrowotnej na zimę” – powiedział Ferral. „Jest to jedna z kluczowych inicjatyw mających na celu upewnienie się, że wszyscy zostaną zaszczepieni przeciwko grypie i COVID”.

READ  Komórki mózgowe mogą faktycznie próbować przewidzieć przyszłość podczas snu

Feral powiedział, że Pharmac ma pod ręką 1,8 miliona szczepionek przeciw grypie. Tylko w ubiegłym roku potrzebnych było 1,2 miliona szczepionek przeciw grypie, więc w tym roku można dotrzeć do większej liczby osób i zaszczepić się przeciw grypie.

Nowy biwalentny wzmacniacz firmy Pfizer zawiera ten sam rodzaj materiału, który był w oryginalnej szczepionce Covid, ale obejmuje wszystkie rodzaje wariantów.

Premier Chris Hepkins i minister zdrowia dr Ayesha Verral świętowali oficjalne rozpoczęcie kampanii szczepień przeciw grypie zimowej.

Juan Zrama Perini / Rzeczy

Premier Chris Hepkins i minister zdrowia dr Ayesha Verral świętowali oficjalne rozpoczęcie kampanii szczepień przeciw grypie zimowej.

Wzmacniacz jest dostępny dla publiczności od soboty – może go otrzymać każdy powyżej 30 roku życia lub każdy poniżej 30 roku życia ze współistniejącą chorobą, taką jak astma.

Zapytany o zmianę nastawienia społeczeństwa do szczepień, Ferral powiedział, że normalne jest obserwowanie zmiany w zachowaniu wraz ze spadkiem ryzyka. Powiedziała, że ​​​​wiele pracy wymaga upewnienie się, że wszyscy są świadomi możliwości wykonania zdjęć.

„W roku, w którym wydarzyło się wiele trudnych rzeczy, na przykład huragan i inne ekstremalne zjawiska pogodowe, ludzie mogą to zrobić, aby kontrolować to, co dzieje się z nimi w ciągu roku i zachować zdrowie”.

Jako kraj, Nowa Zelandia dokonała teraz dostosowania od wyeliminowania Covid-19 do życia z nim w społeczeństwie, powiedział premier. Jednym z powodów, dla których można to zrobić, jest wysoki wskaźnik szczepień w kraju.

Hipkins powiedział, że bardzo ważne było, aby ludzie skorzystali z okazji, by otrzymać dawki przypominające, gdy premier porównał szczepienie na Covid-19 raz w roku do corocznego szczepienia przeciw grypie.

„Każdego roku dostaję szczepionkę przeciw grypie, ponieważ nie chcę złapać grypy i nie chcę spędzać całego tego czasu poza pracą iw domu.

„Podobnie w przypadku Covida dostaję zastrzyk przypominający, ponieważ jeśli dostanę Covida gdzieś na torze, jest mniej prawdopodobne, że będę miał na to poważną reakcję i bardziej prawdopodobne, że znów będę szybki”.

READ  Neurolodzy muszą opanować rytmy percepcji, aby zrozumieć dysfunkcję