Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premier Modi wraca do Ajodhji po 32 latach ślubów świątynnych  Wiadomości z Indii

Premier Modi wraca do Ajodhji po 32 latach ślubów świątynnych Wiadomości z Indii

New Delhi: Trzydzieści dwa lata po złożeniu obietnicy powrotu do… Ajodhja Dopiero po budowie Świątynia RamPremier Narendra Modi ma ponownie udać się do świętego miasta, aby przewodzić Ceremonia poświęcenia.
Miało to miejsce 14 stycznia 1992 roku, kiedy Modi podczas swojej wizyty w Ajodhji obiecał wrócić dopiero po ukończeniu budowy świątyni poświęconej Panu Ramowi.
Modi był częścią „yatry” mającej na celu integrację Kaszmiru z Indiami, czego dokonano po uchyleniu art. 370 w 2019 r.
Tego dnia wzniósł okrzyki „Jai Shri Ram” i wziął udział w oddawaniu czci Panu Ramowi, który wówczas przebywał w tymczasowym namiocie. Osoby medialne uchwyciły moment, gdy Modi zapowiedział, że wróci dopiero po wybudowaniu świątyni.
Powtórka tego historycznego wydarzenia w mediach społecznościowych spotkała się z dużym zainteresowaniem, a w poście wskazano, że połączenie Kaszmiru z Indiami było próbą Jana Sangh i BJP po uzyskaniu niepodległości, która zakończyła się sukcesem pod przywództwem Modiego.
Pierwszym krokiem do wypełnienia przysięgi było wmurowanie kamienia węgielnego. 5 sierpnia 2020 roku Modi położył kamień węgielny pod wielką świątynię w miejscu uważanym za miejsce narodzin Lorda Ram.
Premier wmurował kamień węgielny po prawomocnym wyroku Sądu Najwyższego z 9 listopada 2019 r., który nakazał przekazanie spornego gruntu (2,7 ha) utworzonemu przez rząd trustowi.
Wedyjskie rytuały „Pran Pratishtha” Ram Lalli rozpoczną się 16 stycznia, na tydzień przed główną ceremonią odbywającą się 22 stycznia.
Przed wykonaniem „Pran Pratishtha” Modi rozpoczął 11-dniowy post, który obejmuje „yam niyam”, oparty na zasadach moralnego i etycznego postępowania, w tym regularnych modlitwach i jodze.
„To ogromna odpowiedzialność. Jak jest to również powiedziane w naszych pismach świętych, musimy obudzić w sobie boską świadomość dla yagyi i wielbić Boga. Z tego powodu w pismach świętych napisano post i rygorystyczne zasady, których należy przestrzegać przestrzegane” – powiedział Modi, ogłaszając swoją decyzję o odprawieniu rytuałów przez 11 dni. Rozpoczęte w Panchavati w Nashik, gdzie Lord Ram, Sita i Laxman spędzili dużo czasu, „były przestrzegane przed konsekracją”.