Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisuje dekret o zwiększeniu liczebności sił zbrojnych do 2,04 mln

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w czwartek dekret zwiększający liczebność rosyjskich sił zbrojnych z 1,9 mln do 2,04 mln w miarę, jak wojna na Ukrainie weszła w siódmy miesiąc.

Wzrost sił rosyjskich obejmuje wzrost personelu bojowego o 137 tys. do 1,15 mln.

Wejdzie w życie 1 stycznia, zgodnie z dekretem opublikowanym na rządowym portalu legislacyjnym.

Ostatni raz prezydent Putin określił liczebność armii rosyjskiej w listopadzie 2017 r., kiedy to liczebność personelu bojowego ustalono na 1,01 mln – z ogólnej liczebności sił zbrojnych, w tym niewalczących, 1,9 mln.

Rosja nie podała liczby zabitych i rannych na Ukrainie od pierwszych tygodni inwazji, kiedy to poinformowała, że ​​zginęło 1351 jej żołnierzy.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 1 minuta 54 sekundy

Rosyjskie rakiety uderzają w stację kolejową na Ukrainie

Zachodnie szacunki mówią, że rzeczywista liczba może być co najmniej dziesięciokrotnie większa, podczas gdy Ukraina twierdzi, że zabiła lub zraniła co najmniej 45 000 rosyjskich żołnierzy od czasu konfliktu – który Moskwa nazywa specjalną operacją wojskową – rozpoczął się 24 lutego.

READ  Nowe badania zgadzają się, że zwierzęta sprzedawane na rynku Wuhan są najprawdopodobniej winne za rozprzestrzenianie się pandemii COVID-19