Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prezydent USA Joe Biden w końcu zawarł umowę dotyczącą pakietu infrastruktury o wartości bilionów dolarów

Prezydent USA Joe Biden pochwalił przejście bilionowego pakietu infrastrukturalnego jako „ogromny krok naprzód dla narodu” po tym, jak koledzy Demokraci rozwiązali miesięczny kryzys w swoich szeregach, aby ostatecznie przypieczętować umowę.

Izba przyjęła środek 228-206 późnym piątkiem czasu lokalnego, wywołując długie wiwaty ze zrelaksowanej demokratycznej strony sali.

Trzynastu republikanów, głównie umiarkowanych, poparło ustawę, podczas gdy sześciu skrajnie lewicowych Demokratów – w tym Alexandria Ocasio-Cortez z Nowego Jorku i Corey Bush z Missouri – sprzeciwiło się temu.

Ustawę, która obiecuje stworzyć hordy miejsc pracy i poprawić łączność szerokopasmową, zaopatrzenie w wodę i inne prace publiczne, musi jedynie podpisać sam prezydent.

Administracja Bidena będzie teraz nadzorować największą modernizację amerykańskich dróg, linii kolejowych i innej infrastruktury transportowej w ciągu jednego pokolenia, co obiecał stworzyć miejsca pracy i zwiększyć konkurencyjność USA.

Biden powiedział, że inwestycja będzie postrzegana za 50 lat jako „kiedy Ameryka zdecydowała się wygrać konkurs XXI wieku” z wschodzącymi Chinami.

Demokraci wciąż mają dużo do zrobienia w zakresie drugiego filaru krajowego programu Bidena: rozległej ekspansji sieci bezpieczeństwa socjalnego i programów antyklimatycznych.

Pakiet Build Back Better z 1,75 biliona dolarów (2,34 biliona dolarów) byłby największą ekspansją amerykańskiej sieci bezpieczeństwa od lat 60. XX wieku, ale partia walczyła o zjednoczenie się za nim.

„Dostarczyliśmy”

Uchwalenie ustawy następuje, gdy poparcie prezydenta spada i po tym, jak Demokraci otrzymali zimne ramię ze strony wyborców w zeszłotygodniowych wyborach poza rokiem.

Kandydaci Demokratów na gubernatorów zostali pokonani w Wirginii i zinfiltrowali New Jersey, dwa stany pochylone na niebiesko.

Te niepowodzenia sprawiły, że przywódcy partyjni – zarówno umiarkowani, jak i liberałowie – stracili cierpliwość do uchwalania wpływowych przepisów i udowadniania, że ​​wiedzą, jak rządzić.

Biden powiedział, że wyborcy „chcą, abyśmy zaprzeczyli”, a piątkowe głosowanie „udowodniło, że możemy”.

Zachwycony uchwaleniem prawa, Biden rozmawiał z dziennikarzami przez ponad pół godziny, żartując, że jego szanse na wykonanie prawa zostały wielokrotnie przekreślone, tylko po to, by je uratować.

Ludzie chodzą po podłodze domu.
Izba zatwierdziła pakiet o wartości bilionów dolarów późno w piątek wieczorem czasu lokalnego.(AP: Telewizja domowa)

Ustawa tkwi od miesięcy w zaciekłej walce między demokratami, a impas rodzi pytania o skuteczność prezydenta.

Ponieważ Biden wielokrotnie dzwonił do swoich kolegów, wzywając ich do kompromisu, pod koniec piątku osiągnięto porozumienie, aby Izba głosowała do 15 listopada w sprawie planu budowy lepszej sieci bezpieczeństwa socjalnego.

Pozwoliło to prawodawcom posunąć się naprzód z ustawą o infrastrukturze.

Biden powiedział, że poczeka na ceremonię podpisania, aż Demokraci i Republikanie, którzy głosowali na niego, wrócą do Waszyngtonu po tygodniowych wakacjach.

– Wreszcie Tydzień Infrastruktury – powiedział. „Cieszę się, że mogę to powiedzieć: Tydzień Infrastruktury”.

„Tydzień Infrastruktury” stał się kalamburem w Waszyngtonie podczas czterech lat jego poprzednika Donalda Trumpa w Białym Domu, kiedy plany skupienia się na tych inwestycjach były wielokrotnie zakłócane przez skandale.

Most w budowie.
Pakiet obiecuje sfinansować największą modernizację amerykańskich dróg, linii kolejowych i innej infrastruktury transportowej w ciągu jednego pokolenia.(Reuters: Mike Fresh)

Prezydent uznał niepewność związaną z większym pakietem wydatków socjalnych i środowiskowych, mówiąc, że „czas pokaże”, czy uda mu się zachować w ostatecznej wersji wspólne przepisy, takie jak powszechny płatny urlop rodzinny.

Nie powiedział, że ma prywatne zapewnienia od umiarkowanych Demokratów w Izbie i Senacie, że przegłosuje ustawę o wartości prawie 2 biliony dolarów, ale powiedział, że jest „pewny”, że zdobędzie głosy.

Biden przewidywał, że Amerykanie zaczną odczuwać skutki ustawy o infrastrukturze „prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch lub trzech miesięcy, gdy wbijemy łopaty w ziemię”.

Jednak osiągnięcie pełnego efektu prawdopodobnie zajmie dziesięciolecia.

Dodał, że w przyszłym tygodniu odwiedzi niektóre porty, które skorzystają z przepisów, ponieważ jego administracja gorączkowo próbuje złagodzić zakłócenia w łańcuchu dostaw, które podnoszą ceny towarów konsumpcyjnych przed świętami.

AFP/Reuters

READ  Eskalacja konfliktu izraelsko-palestyńskiego, kryzys wirusa Corona w Indiach trwa, Gareth Ward ustępuje, Singapur zostaje zamknięty na miesiąc