Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Projekt Vistula Speed ​​w Polsce rozwija się dobrze

PODSTAWY – Spółka joint venture NTI Group czyni znaczne postępy w realizacji projektu Vistula Speed ​​Shipping Channel w Polsce.

Kanał przez Vistula Speed ​​to duży projekt infrastrukturalny, który przyniesie Rzeczypospolitej Polskiej istotne korzyści gospodarcze. Mierzeja to półwysep oddzielający Zalew Wiślany od Zatoki Gdańskiej.

Według wykonawców prace nad projektem przebiegają pomyślnie i mają zostać zakończone do końca przyszłego roku.

W sumie projekt obejmuje dwa falochrony, kanał, wykop, budowę mostu, cztery wrota bagienne, budynki, zagospodarowanie terenu i wzmocnienie gruntu pobliskich dróg i nasypów drogowych.

Innym ciekawym elementem projektu jest duża sztuczna wyspa o powierzchni 190 hektarów, która zostanie wbudowana w Zalew Wiślany.

Jesienią ubiegłego roku przeprowadzono pogłębienie Zatoki Gdańskiej, aby zaopatrzyć statki w kamień i inne materiały potrzebne do realizacji projektu.

„Początek wiosny to czas, kiedy musimy pobić rekord. W marcu udało nam się nawiązać 136 podwodnych połączeń, mimo że pracowaliśmy tylko przez dwa tygodnie (na sztucznej wyspie) ”- powiedział. Pave iewpiewak, Prezes Zakładów Hydrotechnicznych z NTI / Physics Federation. „Poza tym zrzuciliśmy 570 metrów ścianki szczelnej, co jest naszym nowym rekordem. Całkowity udział w operacjach wbijania pali wynosi około 66 procent. Zbliżamy się do całkowitego zamknięcia Sztucznej Wyspy”.

„Ponadto masowo prowadzone są wykopy, zamulanie i roboty ziemne, a także trwają prace na zachodnich i wschodnich falochronach” – powiedział iepiewak.

Zakończenie budowy Kanału Mierzei Wiślanej planowane jest na 2022 rok.

READ  Hapag-Lloyd unowocześnia swoją usługę Polish Express na Morzu Północnym