Przecław będzie miał nowe połączenie autobusowe

Można powiedzieć że linie PKS odchodzą już do lamusa lecz w wielu miejscowościach w Polsce są jedyną alternatywą dla zwykłego mieszkańca. Gmina Przecław doczekała się kolejnego połączenia i wcale nie chodzi tutaj o miejską komunikację samochodową ale o gminnego przewoźnika „Dwa Brzegi

Samorządowa Spółka Dwa Brzegi od 2 września będzie wozić mieszkańców Przecławia i pobliskich okolic na całkiem nowej trasie Łączki Brzeskie – Podole – Przecław. Dla niektórych mieszkańców którzy mieszkają kilka kilometrów od samego centrum Przecławia będzie to niekiedy jedyna alternatywa dostania się np do urzędu miejskiego.

26 sierpnia Burmistrz Przecławia Renata Siembab podpisała Umowę w sprawie udzielenia przez rząd dofinansowania do przewozów autobusowych w kwocie 21 065,00 zł.

Warto zaznaczyć że z powiatu mieleckiego zrobiły to tylko dwie gminy Przecław i Tuszów Narodowy.

Nowymi przewozami autobusowymi zostało objętych 80 gmin w 11 powiatach województwa podkarpackiego tj. ok. 900 000 mieszkańców.

Czy frekwencja na danej linii będzie duża? Na odpowiedź będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Również od września zmianie ulega rozkład jazdy wszystkich linii Spółki Dwa Brzegi, rozkład dostępny pod linkiem zamieszczonym poniżej:

https://www.facebook.com/512584072126901/posts/2585727464812541/


PE. /Wyd.

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Budowa chodnika w Dobryninie zakończona – przyszedł czas na odbiór

Co to będzie, co to będzie…