Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przedstawienie poważnych problemów  SBS Audio

Przedstawienie poważnych problemów SBS Audio

Większość z nas wolałaby umrzeć, niż myśleć lub rozmawiać o śmierci, ale eksperci w dziedzinie opieki pośmiertnej twierdzą, że ważne jest rozwijanie umiejętności związanych z tematyką śmierci, czyli wiedzy i umiejętności, które umożliwiają dostęp do wyborów pod koniec życia i zrozumienie ich.

Czym więc właściwie zajmują się doule śmierci? Co to jest rodzinna opieka nad śmiercią? Jaki jest najlepszy sposób pomocy osobom pogrążonym w żałobie?

Nie zabrzmi to zbyt dramatycznie, wolę mieć do czynienia z umarłymi niż z żywymi.

Dyrektorka pogrzebowa, doradczyni i pedagog, Maryam Ardati

Grave Matters to podcast audio SBS prowadzony przez Anthony'ego Levine'a i Nadine J. Cohena i rozmawiają z ludźmi, których dzieło życia pomaga nam lepiej zrozumieć śmierć.
W trakcie dziesięcioodcinkowej serii usłyszysz o doradcy ds. żałoby Pierwszych Narodów, islamskim lekarzu zajmującym się śmiercią, terapeucie urazowym, badaczu klimatu, kryminalistyce, innowatorze technologii śmierci i nie tylko.
Zamiast popadać w chorobę, Grave Matters podtrzymuje na duchu, odkrywając głębokie znaczenie mówienia o śmierci.
Wyszukaj Grave Matters w swojej aplikacji do podcastów, takiej jak SBS Audio, Apple Podcasts, Spotify lub LiSTNR.
Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 6 marca.

Gospodarze: Anthony Levine i Nadine J. Cohena

Producent: Jeremy Wilmot

Pisarze: Anthony Levine i Nadine J. Cohena

Sztuka i projekt: Karina Aslikian

Zespół SBS: Max Gosford, Joel Supple, Caroline Gates
Grave Matters porusza kilka trudnych tematów i może nie być odpowiedni dla wszystkich. Jeśli serial wywoła dla Ciebie jakiekolwiek emocje, możesz skontaktować się z doradcą Beyond Blue o każdej porze dnia i nocy, dzwoniąc pod numer 1300 22 4636 lub odwiedzając stronę internetową . Lifeline oferuje całodobową pomoc kryzysową pod numerami 13 11 14 i Wspiera osoby pochodzące ze środowisk zróżnicowanych kulturowo i językowo. Na numer alarmowy 000.