Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przełamanie ADHD: 6 objawów i ich przyczyny |  zdrowie

Przełamanie ADHD: 6 objawów i ich przyczyny | zdrowie

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi lub zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) to jedno z najczęstszych zaburzeń neurorozwojowych wykrywanych we wczesnym dzieciństwie. Objawy tego zaburzenia obejmują nadpobudliwość, impulsywność i trudności w skupieniu uwagi. Jest to stan przewlekły. „Kiedy się załamujesz i rozumiesz podstawy naukowe stojące za tym, co się dzieje, zmienia to wszystko, ponieważ w końcu masz elementy, które możesz złożyć w całość, aby uzyskać szerszy obraz” – napisała terapeutka Lalita Suglani. Ekspert spisał objawy ADHD i wyjaśnił przyczyny tych objawów.

Jak pokonać ADHD: 6 objawów i ich przyczyny (Unsplash)

Przeczytaj także: Czas przed ekranem i ADHD: znajdowanie połączenia

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi aktualizacjami Ram Mandir! Kliknij tutaj

Jesteśmy teraz na WhatsApp. Kliknij, aby dołączyć

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi aktualizacjami Ram Mandir! Kliknij tutaj

Zapominanie: ADHD wpływa na sposób pracy pamięci roboczej i pamięci krótkotrwałej mózgu. Wpływa to również na sposób, w jaki zapamiętujemy rzeczy, często sprawiając, że zapominamy o rzeczach bliskich i dalekich.

zarządzanie czasem: Przy aktywnej dysregulacji dopaminy nie jesteśmy w stanie oddzielić czasu od czynności, które należy wykonać. W rezultacie spędzamy dużo czasu na odwlekaniu i pędzeniu przez resztę dnia.

kunktatorstwo: Brak aktywności w korze przedczołowej wpływa na funkcje wykonawcze, prowadząc do problemów ze zrozumieniem pilności wykonywanej pracy. Dlatego w dalszym ciągu odraczamy działania i zwlekamy.

HiperfokusHyperfocus odnosi się do praktyki intensywnego skupienia i uwagi na danym problemie. W ADHD ludzie mają trudności z przenoszeniem uwagi ze względu na wyzwania w regulacji neuroprzekaźników, zwłaszcza dopaminy.

Odchodząc myślami: Powtarzające się rozproszenia, które powodują, że umysł wędruje w tryb śnienia na jawie, nazywane są wędrówką umysłu. Jest to spowodowane nadmierną aktywnością w sieci w trybie domyślnym, powodującą przesunięcie uwagi mózgu i wędrówkę w stronę marzeń.

READ  Nowe spojrzenie na materiały kwantowe

Wrażliwość na odrzucenieBrak równowagi w neuroprzekaźnikach może nasilić reakcje emocjonalne na postrzegane odrzucenie, prowadząc do nadmiernego myślenia, niepokoju i stresu. Wzmożona reakcja emocjonalna może utrudniać nam radzenie sobie z emocjami w zdrowy sposób.