Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przemówienie Zełenskiego: Tucker Carlson mówi, że prezydent Ukrainy ubiera się jak „dyrektor klubu ze striptizem”

Przemówienie Zełenskiego: Tucker Carlson mówi, że prezydent Ukrainy ubiera się jak „dyrektor klubu ze striptizem”

Prowadzący Fox News, Tucker Carlson, skrytykował prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i powiedział, że jest jak „kierownik klubu ze striptizem”, który powinien był zostać wyrzucony z Kongresu.

Ubrany w swój charakterystyczny wojenny strój prezydent Ukrainy rozpoczął w środę podróż do Stanów Zjednoczonych – pierwszą zagraniczną wizytę od wybuchu wojny rosyjskiej w lutym br.

Zełenski spotkał się z Joe Bidenem w Białym Domu, aby podziękować mu za pomoc i wygłosił porywające przemówienie przed Kongresem USA.

Jego wizyta ma miejsce, gdy Kongres ma głosować nad pakietem pomocowym o wartości 45 miliardów dolarów dla Ukrainy – największej jak dotąd części Stanów Zjednoczonych w konflikcie.

W swoim programie w Fox News w środę Carlson skrytykował prezydenta Ukrainy za „żądanie go”.

Carlsona Powiedział: Media, Kongres, Biały Dom, wszyscy kochają tego dziwnego małego faceta, który nazywa się Sam Bankman-Fried. Pamiętasz to?

„Jakoś przypomniał nam się ten dzień, kiedy prezydent Ukrainy przybył do Białego Domu, przebrany za kierownika klubu ze striptizem i zaczął prosić o pieniądze. O dziwo, nikt go nie zwolnił. Zamiast tego robili, co chciał”.

Konserwatywny gospodarz twierdził też, że Zełenski przebywa w Stanach Zjednoczonych i wzywa do zmiany reżimu w Rosji oraz że wszelka amerykańska pomoc dla Ukrainy będzie wsparciem dla jego wysiłków.

Zełenski wzywa do zmiany reżimu w Rosji, podobnie jak w Iraku, Libii i długiej liście innych upadłych państw. Tyle że tym razem w sercu kontynentu euroazjatyckiego, obok całego cywilizowanego świata” – powiedział.

„O to wielokrotnie apelował Zełenski, a każdy dolar, który mu wysyłamy, idzie na ten cel. W tym momencie zbliża się do tego.”

READ  Raport „Reckless”: kraje G20 dotowały paliwa kopalne w wysokości 3 bilionów dolarów od 2015 r. | Paliwa kopalne

Carlson skrytykował też ukraińskiego prezydenta za zabieranie pieniędzy amerykańskich podatników.

„Tak więc przywódca obcego rządu w bluzie tańczy w Kongresie USA i zaczyna domagać się pieniędzy. A potem ma czelność powiedzieć siedzącym tam ludziom, którzy dają mu dziesiątki miliardów dolarów z twoich pieniędzy, że to nie jest charytatywna, to inwestycja. Naprawdę, jaki jest z tego zwrot? ”Powiedział.

To nie pierwszy raz, kiedy Carlson krytykuje wysiłki USA w udzielaniu pomocy rozdartej wojną Ukrainie.

Na początku tego roku jest Zaprzeczył zarzutom Rozsiewał rosyjską propagandę.

w Adres wspólny Wraz z panem Bidenem ukraiński prezydent przekazał wdzięczność narodowi Stanów Zjednoczonych.

Obaj przywódcy podkreślili również potrzebę kontynuowania bliskiego partnerstwa ich krajów przez cały 2023 rok.