Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Przepraszam, lekka dystrakcja”: Jacinda Ardern niewzruszona trzęsieniem ziemi, które przerwało konferencję prasową | Nowa Zelandia

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern została uderzona w połowie, gdy ogłosiła plany kraju dotyczące przyszłości po Covidie.

Trzęsienie ziemi o sile 5,9 stopnia wstrząsnęło Parlamentem w Wellington w piątek, gdy Ardern organizował w piątek konferencję prasową. Nowe cele szczepień w kraju.

Wstrząsy zaczęły się w połowie pytania dziennikarza na konferencji prasowej. Ardern przejął kontrolę nad sceną, gdy zaczęło się trząść, po czym odwrócił się do reportera z uśmiechem: „Ach, przepraszam, lekkie rozproszenie – czy mógłbyś powtórzyć to pytanie?”

Według Geoneta trzęsienie ziemi o sile 5,9 magnitudo uderzyło na głębokości 210 kilometrów w centrum Wyspy Północnej. Geonet, który otrzymuje raporty od opinii publicznej o trzęsieniach ziemi, powiedział, że 25 000 osób zgłosiło wstrząsy. Nie odnotowano znaczących uszkodzeń.

Małe trzęsienia ziemi są w Nowej Zelandii na porządku dziennym, zwłaszcza w Wellington. Geonet odnotował w ubiegłym roku ponad 1350 trzęsień ziemi o sile 4 stopnia.

Piątkowe trzęsienie było na tyle delikatne, że wicepremier zastanawiał się, czy to rzeczywiście może być szczególnie silny wiatr. Na zakończenie konferencji Ardern powiedział: „Muszę powiedzieć, [finance] minister [Grant] Robertson właśnie powiedział mi, że chce sprawdzić, czy jest wietrznie, czy nie – nie był do końca przekonany, że to trzęsienie ziemi. Oczekuję takiego oświadczenia od posła z Wellington Central.”

Ardern Byłem już wcześniej narażony na trzęsienia ziemi w wywiadach na żywo, Z meblami zauważalnie trzęsącymi się.

READ  Aszchabad w Turkmenistanie na czele listy