Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przyczyną masowej śmierci słoni w Indiach może być błyskawica

Urzędnicy leśni Indii zbadali tajemnicze przypadki śmierci 18 dzikich słoni azjatyckich, które, jak podejrzewają miejscowi, mogły być spowodowane potężnym uderzeniem pioruna, podał Reuters.

Wirusowe zdjęcia i filmy krążące na Twitterze pokazują martwe słonie, w tym kilka cieląt, rozrzucone po poszyciu lasu po burzy z zeszłego tygodnia.

„Byłem głęboko zmartwiony śmiercią 18 słoni w nocy z powodu silnej burzy pod pasmem górskim Kothiatuli w Nagonie” – powiedział w czwartek na Twitterze minister leśnictwa w Assam, Parimal Soklapedia.

Dodał: „Jutro rano odwiedzi to miejsce z PCCF (dziką przyrodą) i wyższymi urzędnikami, aby ocenić sytuację”.

Rząd stanowy zarządził w piątek śledztwo na wysokim szczeblu w sprawie wypadku.

Sculpedia powiedział Reuterowi, że wciąż nie jest pewne, co dokładnie zabiło majestatyczne stworzenia, ale „wstępny raport wskazuje, że zgony mogły być spowodowane piorunami – chociaż musimy wiedzieć, czy istnieje jakaś inna przyczyna, taka jak zatrucie lub choroba”. Testy kryminalistyczne. .

Lokalny strażnik leśny powiedział, że miejscowi, którzy znaleźli słonie, zgodzili się, że zwierzęta mogły zostać zabite przez piorun późno w środę, dodając, że widział spalone drzewa w okolicy.

Strażnik odmówił podania nazwiska, ponieważ nie był upoważniony do rozmowy z mediami.

Czternaście martwych słoni odkryto na szczycie wzgórza, podczas gdy cztery inne zostały rozrzucone po okolicach podnóża, według głównego urzędnika ds. Ochrony lasów i dzikiej przyrody w Assam, Amita Sehaia, który przybył na miejsce katastrofalnego wypadku w czwartek. Newsweek wzmiankowany.

Nie trzeba dodawać, że urzędnicy byli zdenerwowani utratą stada.

„To bardzo smutny incydent. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się to w dżungli Assam” – powiedział pogrążony w żałobie pan Suklapidia w wywiadzie dla Asian News International.

Były szef Assam, Sarbananda Sonowal, napisał na Twitterze, że zgony były „ogromną utratą dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Assam”.

READ  Chiny budzą gniew i porównują następstwa Gazy do traktowania muzułmanów

W rzeczywistości, według Al Jazeera, na tym obszarze żyje 6000 słoni azjatyckich, prawie jedna piąta całkowitej populacji węży słoniowych w Indiach.

Ten artykuł ukazał się pierwotnie na New York Post Przedruk za zgodą