Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Publiczna wersja beta 5 systemów iOS 15 i iPadOS 15 jest już gotowa

W tej chwili najnowsza wersja iOS jest dostępna do pobrania na różne urządzenia. Ta najnowsza wersja iOS jest nadal technicznie beta, ale jest bardzo blisko ostatecznej wersji, jak zobaczymy przed ostatnim etapem przed pełną publiczną premierą. Wydanie w tym tygodniu to publiczna beta 5 systemu iOS, która została wydana krótko po ostatniej publicznej wersji beta – wydanej zaledwie w zeszłym tygodniu!

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z publicznej wersji beta firmy Apple, ważne jest, aby zapoznać się z ryzykiem z tym związanym. Jest to publiczna wersja beta, co oznacza, że ​​jest bardziej niezawodna niż Równoważna wersja beta dla programistów. Ale nie jest przeznaczony do użytku na głównym urządzeniu „codziennego sterownika”. Jeśli masz tylko jednego iPhone’a, którego używasz do wszystkiego, nie jest to program, który powinieneś teraz pobrać.

Zamiast tego iOS 15 Public Beta 5 jest przeznaczony dla użytkowników iPhone’a, którzy chcą pobrać najnowszą wersję systemu operacyjnego i wypróbować ją, zanim zostanie udostępniona. Użytkownicy ci powinni pamiętać, że oprogramowanie jest przeznaczone do testowania – aby Apple mógł uzyskać informacje zwrotne na temat funkcji, które wciąż są mniej niż doskonałe, wadliwe lub całkowicie zepsute.

Ta nowa wersja systemu iOS 15 obejmuje Ochronę prywatności poczty. Ta aktualizacja ma uniemożliwić użytkownikom sprawdzenie, czy otworzyłeś wiadomość e-mail i zobaczenie Twojego adresu IP. Ta aktualizacja aktualizuje aplikację Portfel, aby obsługiwała więcej typów kluczy i identyfikatorów.

Ta aktualizacja rozszerza raport o prywatności aplikacji, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć, jakich uprawnień żądały poszczególne aplikacje. Obejmuje to dostęp do lokalizacji, dostęp do aparatu i nie tylko.

Być może najważniejsza aktualizacja dla użytkowników szukających bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z Siri, ta aktualizacja umożliwia Siri przetwarzanie żądań bezpośrednio na urządzeniu. Może to oznaczać, że w dalekiej przyszłości, nawet jeśli Twój iPhone nie jest już podłączony do Internetu, Siri nadal może odpowiadać na Twoje pytania.

READ  Telewizory Samsung 2022 Frame są tańsze niż kiedykolwiek w Czarny piątek

Kolejna ważna zmiana nadchodzi w Safari. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy mogą wybrać, czy mają górny pasek adresu, czy dolny pasek adresu. Chociaż dla tych użytkowników, którzy nie korzystają na co dzień z Internetu za pomocą przeglądarki, może się wydawać, że nie jest to duża zmiana, ta aktualizacja Safari jest absolutnie niezbędna dla zagorzałych użytkowników. Ta aktualizacja usuwa również SharePlay.

Jeśli szukasz tej aktualizacji dla urządzenia z systemem iOS lub iPadOS, przejdź do opcji Ustawienia — Ogólne — Aktualizacja oprogramowania. Jeśli nie dołączysz do Publiczna beta iOS 15 z Apple Beta Jednak teraz jest na to czas!