Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ray tracing Elden Ring jest wreszcie ustawiony po roku oczekiwania

Zaledwie wczoraj programista FromSoftware wypuścił Pierścień Eldena Aktualizacja, która wprowadziła ray tracing (RTX). Ta funkcja była bardzo wyczekiwana od czasu premiery gry 25 lutego 2022 r. Niestety, zaledwie kilka godzin po opublikowaniu łatki 1.09, RTX łamie Soulslike na różne sposoby, od awarii gry po spadki liczby klatek na sekundę, a ludzie nie są zadowoleni o tym.

Czytaj więcej: Pierścień Eldena Po roku dostaje ray tracing, z kilkoma świetnymi wzmocnieniami i osłabieniami

RTX to technologia, która sprawia, że ​​oświetlenie jest bardziej realistyczne. Wygładza również odbicia, cienie i tekstury, aby zapewnić bardziej realistyczną ilustrację interakcji prawdziwego światła z obiektami cyfrowymi. Jeśli grałeś Ratchet & Clank: Rozłam Lub Spider-Man: Miles Morales Na PS5, nie wspominając o wielu całkiem nowych grach na PC, masz całkiem niezłe pojęcie o tym, jak RTX będzie działać na nowoczesnym sprzęcie. Czasami może się to wydawać nieistotne, zwłaszcza jeśli jesteś niewidomy tak jak ja, ale dla tych, którzy mogą to zauważyć, RTX tworzy niesamowite efekty wizualne pod względem odbić i cieni, które mogą sprawić, że otoczenie będzie wyglądać bardziej immersyjnie i wiarygodnie. Wiedźmin 3: Dziki Gonna przykład dzięki aktualizacji RTX z grudnia 2022 r. miał większą głębię i bardziej nastrojowy charakter dzięki włączonej funkcji, z ciemniejszymi i bardziej intensywnymi cieniami, a światło odbijało się od obiektów dokładniej. Wyglądała ładnie. Pierścień Eldena Wygląda świetnie tak, jak już jest, ale każda aktualizacja mająca na celu uczynienie gry jeszcze ładniejszą jest jak najbardziej mile widziana. Niestety, piękno jest bólem, a gracze online zgłaszają liczne problemy podczas korzystania z RTX.

Ray tracing przełamuje krainy pomiędzy

RTX jest domyślnie włączony po wydaniu łatki 1.09, ale jest dostępny tylko na PC, PS5 i Xbox Series X. Aby go wyłączyć, musisz przejść do opcji Gra (na konsoli) lub Grafika (na PC) w menu Ustawienia , a następnie zmień tam swoje preferencje. Jednak granie z włączoną funkcją wydaje się prowadzić do wielu problemów na wszystkich platformach. Od Reddita po Twittera gracze publikują posty o napotkanych problemach.

READ  Jaka jest data premiery Halo Infinite Season 2?

lol, więc dodali do tego ray tracing Pierścień Eldena Użytkownik Twittera powiedział: EmKUltra64. „Jeśli masz kartę graficzną Nvidia RTX lub AMD RX 6000 (lub nowszą) i załadujesz grę dzisiaj i zauważysz, że wydajność nagle spada, może przejdź do ustawień i wyłącz ją. Nie warto.”

Nowa aktualizacja RTX dla Pierścień Eldena Niezbyt dobre dla wymaganej wydajności, minimalne zmiany przy niewielkiej poprawie wyglądu i stylu gry” KrowaGodzina.

„Aplikacja do śledzenia promieni jest naprawdę zła” – powiedział użytkownik Twittera. VG_Sanktuarium. „To rujnuje wydajność gry nawet na RTX 4090, powodując poważne zacinanie się i sprawiając, że gra działa z prędkością 40 klatek na sekundę. Mam nadzieję, że FromSoftware może przerobić ray tracing w przyszłej łatce.”

Wygląda na to, że sytuacja się pogarsza Pierścień Eldenasubreddit dla. Jest sporo postów od ludzi narzekających na to, jak działa RTX zniszczyć ich grę lub spowodować jego uruchomienie, kiedy5 fps to solidnośćNa Xbox Series X. Tak, to świetnie.

„Gra wygląda okropnie, przynajmniej na konsoli” — powiedział jeden z Redditorów. 17 Spokum. „Właściwie czułem się, jakbym był w tyle [the] Gra. Jaki jest sens trybu ray tracingu w grze? To sprawia, że ​​gra wygląda gorzej podczas grania i nie ma wpływu na to, jak gra faktycznie wygląda. Nie mogłem powiedzieć, co się zmieniło, kiedy włączyłem ray tracing”.

„W tę grę nie można grać za pomocą ray tracingu” – powiedział inny redaktor Cooper Da Trooper. „Ramki spadają i zawieszają się nawet na wysokiej klasy PC (3090). Gra teraz zawiesza się, gdy próbuję załadować jedną z moich postaci, która była w Stormveil, ta aktualizacja… naprawdę zła.”

READ  ACMI przekracza granice dzięki Red Dead Redemption 2

„Właśnie zaktualizowałem i uruchomiłem grę”, powiedział Redditor. Sirod 1 il. Wyłączyłem ray tracing, ponieważ absolutnie nienawidzę sposobu, w jaki jest zaimplementowany w grze, nie ma DLSS, więc jest słabo zoptymalizowany i powoduje utratę prawie 15 klatek w [Leyndell, Royal Capital]. Moja postać jest w palenisku Morgota zaraz po zabiciu go, a ja wcale nie mogę szybko podróżować Gdziekolwiek. Kiedy to zrobię, gra [crashes to desktop]. Próbowałem naprawić grę, ale to nie zadziałało. pomysły?”

Czytaj więcej: Pierścień Eldena Statystyki ujawniają, którzy bossowie zabili najwięcej graczy

Moje myśli? Cóż, wygląda na to, że ray tracing jest ustawiony. Nie oznacza to, że funkcja jest zła. obok kogo Ratchet & Clank: RozłamI Spider-Man: Miles MoralesI Wiedźmin 3: Dziki GonInne przykłady obejmują gry z dobrym RTX sterownicaI Film o Cyberpunku 2077 (szokujące, wiem), GhostWire: TokioI Red Dead Redemption 2I wielu, wielu innych. Wygląda na to że Pierścień EldenaImplementacja jest słabo zoptymalizowana, ale to nie znaczy, że tak będzie zawsze. Daj temu trochę czasu. Sytuacja prawdopodobnie ulegnie poprawie. Lub możesz po prostu, wiesz, grać z wyłączonym RTX. To nie jest tak, jakby Pierścień Eldena I tak naprawdę tego potrzebuje, ponieważ Lands Between to rzeczywiście piękne, choć przerażające miejsce.