Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61

Wprowadzenie, szczegóły, specyfikacje i zbliżenia

MSI wypuściło całkowicie nowy zestaw słuchawkowy do gier dla swojej dostępnej linii zestawów słuchawkowych do gier i tym razem MSI planuje cenę 100 USD.

Nowo wydany zestaw słuchawkowy do gier MSI nazywa się Immerse GH61 i jest to wirtualny zestaw słuchawkowy do gier 7.1 z głośnikami ONKYO. GH61, do którego będzie odnosić się MSI Immerse GH61 w dalszej części tej recenzji, jest również wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy / wzmacniacz, podwójną łączność USB i gniazdo 3,5 mm.

Dzięki podwójnej łączności GH61 jest w pełni kompatybilny z wieloma platformami; PC, Mac, PS5, PS4, Xbox, Nintendo Switch i nie tylko. Mikrofon to chowany mikrofon jednokierunkowy, a niektóre nauszniki z pianki z pamięcią kształtu są bardzo wygodne. Teraz przeprowadzimy GH61 przez nasz system regularnych testów, aby sprawdzić, czy wytrzyma niektóre zestawy słuchawkowe do gier konkurencji. Przejdźmy do zbliżenia nowego zestawu słuchawkowego do gier.

Blisko

Zobacz galerię – 12 zdjęć

Po pierwsze, mamy widok z przodu GH61 i jak widać, mamy ładną ilustrację słuchawek i grafikę przetwornika cyfrowo-analogowego.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 02 | TweakTown.com

Z tyłu pudełka mamy bardziej szczegółowe wyjaśnienie wszystkich funkcji zestawu słuchawkowego. Możemy zobaczyć wszystkie specyfikacje słuchawek, głośników ONKYO, wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1 i ich połączeń.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 03 | TweakTown.com

Następnie mamy ujęcie boku pudełka z prostym logo MSI i nazwą słuchawek.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 04 | TweakTown.com

GH61 jest dostarczany z twardym pokrowcem na słuchawki do przenoszenia. Futerał jest bardzo ładny. Jest wyposażony w miękką piankę, która mocno trzyma zestaw słuchawkowy.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 05 | TweakTown.com

Następnie mamy zbliżenie zewnętrznej strony lewej słuchawki, na której znajduje się klasyczne logo smoka MSI. To logo jest również obecne na drugiej wkładce dousznej.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 06 | TweakTown.com

Tutaj mamy zbliżenie jednokierunkowego chowanego mikrofonu.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 07 | TweakTown.com

Następnie mamy obraz przetwornika cyfrowo-analogowego, który ma kilka przycisków głośności, przycisk wyciszania mikrofonu i przycisk dźwięku przestrzennego 7.1.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 08 | TweakTown.com

Na koniec mamy zdjęcie gniazda 3,5 mm, które można podłączyć bezpośrednio do urządzeń lub do przetwornika cyfrowo-analogowego z poprzedniego zdjęcia.

Specyfikacje systemu testowego Jak’s

Kup na Amazon

GH61 GAMING wciągający zestaw słuchawkowy dla graczy

Dzisiaj wczoraj 7 dni temu 30 dni temu
99,93 USD

* Ceny zostały ostatnio rozliczone w dniu 4.12.2021 o godzinie 3:23 CST – Ceny mogą nie być dokładne, kliknij powyższe linki, aby zobaczyć najnowszą cenę. Możemy otrzymać prowizję partnerską.

Projektowanie Oprogramowania

Projekt

GH61 został zaprojektowany przez MSI z myślą o przenośności, stąd też futerał do przenoszenia dołączony do zestawu słuchawkowego. Konstrukcja słuchawek również odzwierciedla strategię MSI, gdzie GH61 waży zaledwie 0,6 funta. Nie tylko waga jest ogromnym czynnikiem w projekcie, ale także brak funkcji w samym zestawie słuchawkowym.

READ  Instagram uruchamia nową obsługę nagrywania bez użycia rąk dla telefonów Samsung Flip

Na przykład Gh61 nie ma żadnych przycisków ani elementów sterujących na żadnej z muszli, tworząc ten elegancki wygląd, z którym, jak sądzę, większość graczy się zgodzi. Ponieważ jednak słuchawki są tak lekkie i wykonane głównie z tworzywa sztucznego, GH61 wydaje się nieco tani i wątły. Aby wzmocnić ten argument „tanie i słabe”, moja próbka MSI piszczy, gdy nauszniki się poruszają lub napinają. To skrzypienie jest wzmacniane, gdy słuchawki są w jakikolwiek sposób zgięte, w tym podczas gry.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 05 | TweakTown.com

Niestety, gdy grasz w gry i chcesz trochę dostroić słuchawki, skrzyp jest niesamowicie głośny. Żeby było jasne, nie wiem, czy jest to problem dla wszystkich słuchawek GH61, czy tylko dla próbki, którą otrzymałem. Pomyślałem jednak, że warto o tym wspomnieć, ponieważ takie było moje doświadczenie z produktem.

Jeśli chodzi o wygodę słuchawek, z łatwością mogę wystawić GH61 wysoki wynik w skali. Wkładki z pianki z pamięcią na każdej wkładce dousznej to przyjemność i zapewniają wysoki poziom komfortu przez wiele godzin. Niestety, moje uszy ocierały się o materiał kierowcy wewnątrz nauszników, co jest trochę denerwujące. Innym problemem, który znalazłem w przypadku nauszników, było to, że nie były oddychające, co powodowało, że po kilku godzinach grania moje uszy były gorące. Na szczęście MSI oferuje kolejną parę nauszników, które mogą rozwiązać ten problem.

Teraz, jeśli chodzi o funkcje i sposób ich zaprojektowania, mogę dać MSI więcej rekwizytów. Ponieważ GH61 jest wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy 3,5 mm, możesz łatwo przełączać się między platformami do gier. Na przykład zostawiłem DAC USB podłączony do komputera podczas korzystania ze słuchawek z telefonem. Kiedy chciałem przestać używać słuchawek z telefonem, po prostu podłączyłem wtyczkę 3,5 mm do przetwornika cyfrowo-analogowego i płynnie je na swoim komputerze. Myślę, że funkcja jest świetna, a prostota przeskakiwania między urządzeniami jest świetna. Świetna robota, MSI.

Aby zwiększyć łatwość nawigacji po możliwościach odsłuchu GH61, MSI dodało dedykowany przycisk dźwięku przestrzennego 7.1 do przetwornika cyfrowo-analogowego, wraz z przyciskiem wyciszania mikrofonu i regulacją głośności. Gracze mogą wybrać, czy chcą grać w grę z dźwiękiem przestrzennym 7.1 czy stereo, po prostu naciskając ten przycisk, usuwając potrzebę zakładania ALT poza grą i zmieniając ustawienia w programie MSI. Gracze uwielbiają niestandardowe przyciski obiektów. Ponownie, świetna robota, MSI.

Programowanie

Oprogramowanie, które można pobrać dla GH61 to Nahimic for Headset ze strony internetowej MSI. Link do programu można znaleźć Tutaj.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 100 | TweakTown.com

Po podłączeniu GH61 i uruchomieniu oprogramowania Nahimic pojawi się powyższy ekran. Jak widać, GH61 umożliwia włączenie wstępnie zdefiniowanych profili, takich jak muzyka, filmy, komunikacja i gry. Każdy z ustawień wstępnych zmienia dźwięki, basy, soprany itp. Niestety nie możesz zapisać własnych predefiniowanych profili.

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 110 | TweakTown.com

Wchodząc do programu przedstawiamy nam ustawienia mikrofonu. W tym aspekcie Ustawień możesz włączyć dwa ustawienia; Statyczne tłumienie szumów i stabilizator dźwięku. Oba te ustawienia zostaną zbadane po stronie ustawień mikrofonu do sprawdzenia.

Zestaw słuchawkowy do gier MSI Immerse GH61 120 | TweakTown.com

Wreszcie mamy stronę ustawień programu, tutaj możemy zobaczyć język, aktualną wersję oprogramowania i wersję oprogramowania układowego. Nahimic ma kilka świetnych funkcji, które zdecydowanie wpływają na komfort użytkowania. Zalecam włączanie efektów i używanie ustawień wstępnych w oprogramowaniu, grach i muzyce, w szczególności może z pewnością zrobić dużą różnicę.

READ  Pixel Fold: wielka plotka, którą słyszeliśmy o składanym telefonie Google

Wydajność i mikrofon

występ

Podobnie jak w przypadku wszystkich moich recenzji słuchawek do gier, uwielbiam używać słuchawek, które testuję, przez około 20 do 30 godzin. Powodem tego kompleksowego testu jest dobre zrozumienie sygnatury akustycznej słuchawek i zidentyfikowanie jego mocnych i słabych stron. Przetestowałem GH61 w kilku różnych grach, aby zobaczyć, jak zestaw słuchawkowy grał w różnych gatunkach i słuchał szerokiej gamy muzyki.

Dźwięk w grach

Aby przetestować swoją grę, grałem w Apex Legends, Cyberpunk 2077, Age of Empires i Dragon Age Inquisition. Podczas mojej pierwszej rundy testów żaden z efektów oprogramowania nie był włączony i nie miałem dźwięku przestrzennego 7.1. We wszystkich grach dźwięk w grze wydawał się nieco płaski i brakowało mu przyzwoitych uderzeń basowych. Następnie włączyłem efekty i ustawienia wstępne gry, a dźwięk w grze stał się bogaty i żywy. Włączenie tego ustawienia znacznie poprawiło jakość dźwięku w grze i byłem bardzo zadowolony z tego, co usłyszałem. Myślę, że jeśli poświęcisz trochę czasu na dostrajanie basów, wysokich tonów i ustawień wokalu, możesz naprawdę dobrze się bawić w grze.

Teraz, gdzie GH61 naprawdę zabłysnął, było włączenie dźwięku przestrzennego. Czułem, że dźwięk przestrzenny 7.1 włączony w Apex Legends i Cyberpunk 2077 naprawdę poprawił ogólne wrażenia dźwiękowe. Warto również zauważyć, że osobiście nie preferuję włączania dźwięku przestrzennego 7.1 i jestem zwykłym użytkownikiem dźwięku stereo podczas grania, ale GH61 naprawdę pakuje się, gdy włączony jest dźwięk przestrzenny 7.1. Zarówno w Cyberpunk 2077, jak i Apex Legends byłem w stanie znacznie łatwiej śledzić i lokalizować moich wrogów dzięki włączonemu dźwiękowi przestrzennemu 7.1, a moja świadomość przestrzenna wzrosła średnio dramatycznie.

Dźwięk w grach, który może wytworzyć GH61, jest współmierny do ceny zestawu słuchawkowego. W ogóle się nie zawiodłem. Świetna robota, MSI.

Słuchanie muzyki / filmów

Przeszedłem przez ten sam proces słuchania muzyki bez ustawień wstępnych oprogramowania audio, a następnie ustawienia wstępne zostały włączone. Podsumowując, dźwięk był znacznie lepszy, gdy preset był włączony. Artyści, których słuchałem, są; Drake, Pink Floyd, Led Zeppelin, John Mayer, Hans Zimmer, Junky XL i Peggy Smalls.

READ  Wiosennej wyprzedaży na Steamie ceny gier na PC zaczynają się już od 1 dolara

mikrofon

MSI Immerse GH61 bez możliwych efektów

[strong]Włączono efekty MSI Immerse GH61[/strong]

[strong]HyperX Cloud Revolver S[/strong]

[strong]Logitech G395[/strong]

[strong]Sennheiser GPS 300[/strong]

Końcowe przemyślenia

Co za gorąco

Najlepszym aspektem GH61 jest jakość dźwięku w grze, a także intuicyjna konstrukcja, która pozwala graczom po prostu przeskakiwać między dźwiękiem przestrzennym 7.1 a stereo. Dodatkowo GH61 ma gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, co bardzo ułatwia poruszanie się między platformami. Wkładki douszne i waga słuchawek są również świetnymi dodatkami, ułatwiającymi noszenie zestawu przez dłuższy czas i przenoszenie go w razie potrzeby.

Dlaczego nie

Najgorsze części GH61 to cienka ramka i nauszniki. Jak wspomniałem w części recenzji dotyczącej projektowania, ten problem może dotyczyć mojej próbki, a nie wszystkich słuchawek GH61. Innym nudnym aspektem słuchawek jest to, że skórzane nauszniki mogą zranić uszy, gdy nosisz zestaw przez dłuższy czas.

Jak więc mierzy się rozmiar GH61 MSI Emers z niektórymi innymi konkurencyjnymi słuchawkami? Czy cena 99 USD jest tego warta?

Recenzja zestawu słuchawkowego do gier MSI Immerse GH61 09 | TweakTown.com

Ogólnie rzecz biorąc, GH61 to bardzo dobre słuchawki w bardzo przystępnej cenie. MSI w żadnym wypadku nie obciąża konsumentów GH61 i czuję, że jeśli jesteś zwykłym graczem szukającym dobrego głośnika surround 7.1, który można również wykorzystać do słuchania lekkiej muzyki, będziesz zadowolony z GH61.

Jeśli jednak jesteś graczem szukającym wysokiej jakości dźwięku przestrzennego 7.1, a także nie masz nic przeciwko łączności bezprzewodowej, polecam ROCCAT 7.1 Air. To ta sama cena, co GH61, jakość dźwięku w grze jest z grubsza równa, a otrzymasz miły dodatek, dzięki któremu słuchawki będą bezprzewodowe. Gdy już połączysz się z siecią bezprzewodową, nigdy nie będziesz chciał wracać do połączenia przewodowego. Uwierz mi.