Rekord Francji, Holandii i Polski

W czwartkowy wieczór Holandia odnotowała zwycięstwo 2:0 nad Irlandią w eliminacjach do Euro 2024, po zwycięstwie 3:0 nad Grecją.
Francja wygrała wszystkie 5 swoich meczów i jest liderem tabeli punktowej Grupy B z 15 punktami. Aurelian Tsumeny (19. minuta) i Marcus Durham (48. minuta) strzelili gole w zwycięstwie nad Irlandią.
Z kolei Holandia jest druga z dwoma zwycięstwami i porażką w trzech meczach, co przekłada się na sześć punktów. Bramki zdobyli Marton de Roon (17. minuta), Cody Kakpo z Liverpoolu (31. minuta) i wypożyczony napastnik Burnley Wood Wekhorst (39. minuta).
W grupie E Albania (siedem punktów) podtrzymała wyzwanie, remisując 1:1 z liderami grupy Czechami (osiem punktów). Czesi objęli prowadzenie w 56. minucie po podaniu Vaclava Cernego, ale 10 minut później wyrównał Nedim Bajrami.
W drugim meczu grupy E Polska (sześć punktów i trzecie miejsce) pokonała Wyspy Owcze (jeden punkt i ostatnie miejsce) 2:0. Robert Lewandowski strzelił dla Polski dwie bramki, najpierw po rzucie karnym w 73. minucie, a następnie w 83. minucie.
W meczu grupy G Węgry pokonały Serbię 2:1.
Węgry (10 punktów więcej) odrobiły straty i pokonały Serbię (siedem punktów na drugim miejscu) 2:1 i awansowały na pierwsze miejsce w grupie G z trzema punktami. Szybkie ataki Barnabasa Vargi i Willy’ego Orbana w pierwszej połowie.
Litwa (2 punkty i czwarte miejsce) zremisowała 2:2 z Czarnogórą (cztery punkty i trzecie miejsce), a gole Nikoli Kristovicia (71. minuta) i Stefana Savicia (89. minuta) zniweczyły szanse na awans. min) gol dał Litwie prowadzenie, ale Fedor Chernich wyrównał wynik uderzeniem w końcówce w doliczonym czasie gry.
Duńska gwiazda (10 punktów i druga) Christian Eriksen popisał się wszechstronnym mistrzostwem, strzelając jednego gola i asystując przy dwóch kolejnych, gdy jego zespół pokonał San Marino (ostatnie bez punktów) 4:0. w kwalifikacjach grupy H.
Euro 2024 odbędzie się w okresie od czerwca do lipca przyszłego roku. Trwa proces kwalifikacyjny mający na celu wyłonienie pozostałych 23 uczestników, oprócz automatycznie zakwalifikowanych gospodarzy w Niemczech.
Istnieje 10 grup po pięć drużyn każda, z których kwalifikują się dwaj najlepsi gracze z każdej grupy. Trzy kolejne drużyny zostaną potwierdzone w play-offach rozpoczynających się w marcu 2024 r.