Rekrut NC State Ksawery Masiuk to szybko wschodząca gwiazda

W cieniu Popoviciego wschodzącą gwiazdą jest rekrut NC State Poland Ksawery Masiuk

W sezonie letnim David Popovici Jak mówiono w grze, wyczyny innego młodego Europejczyka pozostały nieco niezauważone.

Polska w ciągu ostatnich kilku miesięcy Kasaveri Masiuk Wyjaśnił, że jest wschodzącą gwiazdą na międzynarodowej scenie stylu grzbietowego. Nie byłoby szokiem, gdyby 17-letni Masiuk stanął na podium na 100 m stylem grzbietowym na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Zastanów się, co osiągnął Masiuk tego lata:

• Na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie Masiuk zdobył brązowy medal w 50. stylem grzbietowym (24,44) i awansował do finału 100. stylem grzbietowym z rekordem kraju 52,58. Na długim dystansie polska gwiazda zajęła szóste miejsce.
  • Masiuk zdobył złote medale w 50 stylu grzbietowym i 100 stylem grzbietowym. FINA Mistrzostwa Świata Juniorów Dodał również brązowy medal w 200 stylem grzbietowym. Kilka tygodni temu wygrał te imprezy na Mistrzostwach Europy Juniorów.
  • Na Mistrzostwach Europy w Rzymie Popovici ustanowił rekord świata w 100 stylem dowolnym, a Masiuk zakwalifikował się do finału 100 stylem grzbietowym.

Podobnie jak Popovici, Masiuk sprawdzał się przez całe lato, występując w czterech głównych turniejach. Utrzymanie spójności i doskonałości na każdym przystanku nie jest łatwym zadaniem, ale Masiuk nadal tworzy elitarne występy. Idąc dalej, jego trzymiesięczne doświadczenie przyda się, zwłaszcza podczas turnieju NCAA w stanie Karolina Północna. Masiuk dał trenerowi słowne zobowiązanie do rywalizacji Braden Holloway I wataha wilków.

Europejski krajobraz w grze jest obecnie szczególnie ułożony, z takimi jak Popovici (Rumunia), Leon Marchant (Francja), Christoph Milag (Węgry) i Thomas Ceccone (Włochy) podkreśla wysiłki kontynentu. Razem z Masiukiem, Portugalia Diogo RibeiroIstnieje potencjał do wzmocnienia tej i tak już silnej obecności europejskiej.