Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Renesans Notatnika Windows w średnim wieku trwa dzięki sprawdzaniu pisowni i automatycznej korekcie

Renesans Notatnika Windows w średnim wieku trwa dzięki sprawdzaniu pisowni i automatycznej korekcie

Zbliżenie / „Notepad.exe, ale ze sprawdzaniem pisowni” wygląda dokładnie tak, jak można się tego spodziewać.

Microsoftu

Cokolwiek możesz powiedzieć o systemie Windows 11 — i cokolwiek myślisz o jego oportunistycznych tendencjach i funkcji Copilot, która została wdrożona niemal dla wszystkich, mimo że jest oznaczona jako „wersja zapoznawcza” — system operacyjny zwiastuje swego rodzaju renesans dla systemów wbudowanych od kilkudziesięciu lat w aplikacjach takich jak Paint i Notatnik.

Szczególnie rozwój Notatnika przykuwał uwagę; Przez lata otrzymywał drobne aktualizacje, ale pod wieloma względami wersja, która nadal znajdowała się w systemie Windows 11 w momencie premiery w 2021 r., była tą samą aplikacją, którą Microsoft dostarczał z systemem Windows XP, Windows 95, Windows 3.1, a nawet Windows 1.0 .

Zaktualizowana wersja Notatnika Wersja udostępniana obecnie niejawnym testerom systemu Windows w kanałach Canary i Dev dodaje dwie bardziej nowoczesne funkcje do starszej aplikacji: sprawdzanie pisowni i automatyczną korektę. Jak zwykle funkcja sprawdzania pisowni w Notatniku podkreśla błędy pisowni falistą czerwoną linią, a kliknięcie słowa prawym przyciskiem myszy lub naciśnięcie klawiszy Shift+F10 spowoduje wyświetlenie krótkiej listy sugerowanych poprawek.

Zdając sobie sprawę, że Notatnik jest często używany do przeglądania lub edycji plików dziennika lub plików konfiguracyjnych, Microsoft twierdzi, że sprawdzanie pisowni jest „domyślnie wyłączone w plikach dziennika i innych typach plików zwykle kojarzonych ze znacznikami”. Sprawdzanie pisowni można włączyć lub wyłączyć dla dowolnego typu pliku (lub dla poszczególnych plików) w ustawieniach Notatnika. Poszczególne słowa w tym dokumencie można również zignorować lub dodać do słownika, dzięki czemu będą zawsze ignorowane w każdym otwieranym dokumencie.

Jeśli aktualizujesz Notatnik z wersji dla systemu Windows 10, funkcje sprawdzania pisowni i automatycznej korekty dołączają do interfejsu z zakładkami, przeprojektowanego ekranu ustawień, funkcji automatycznego wznawiania i wielu innych sztuczek, których aplikacja nauczyła się podczas tworzenia systemu Windows 11.

READ  Steam odnajduje ogromny nowy szczyt dla jednoczesnych użytkowników

Notatnikowi jeszcze daleko do statusu edytora tekstu sformatowanego, ale jest w nim miejsce na wprowadzenie podstawowych funkcji edycji tekstu i dokumentów, odkąd Microsoft oficjalnie wyeliminował WordPad w najnowszej aktualizacji systemu Windows 11. W przeciwieństwie do Notatnika, WordPad pozostał w większości pozostawiony sam sobie, odkąd aktualizacja systemu Windows 7 dodała wstążkę interfejsu użytkownika, taką jak ta w (wówczas aktualnej) aktualizacji pakietu Office 2007. Aby bezpłatnie edytować tekst sformatowany, Microsoft namawia użytkowników do korzystania z internetowej wersji programu Microsoft Word.

Microsoft testuje obecnie system Windows 11 przez całą dobę w kanałach Canary i Dev Windows Insider. Jest to zapowiedź głównej aktualizacji wydanej tej jesieni, która upamiętni trzecią rocznicę powstania systemu operacyjnego. Aktualizacje Notatnika i innych aplikacji można wdrożyć wcześniej, zgodnie z podejściem firmy Microsoft „wypuść, gdy będą gotowe” w przypadku dodawania funkcji w erze systemu Windows 11.

Na początku tego miesiąca niejawni testerzy systemu Windows otrzymali także kilka nowych funkcji programu Paint; Microsoft zmodyfikował sposób działania selektora rozmiaru pędzla i dodał opcję ustawienia jednej z warstw obrazu jako warstwy tła. Cuda nigdy się nie kończą.