Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Restauracje są gotowe, Polska kontroluje kolejne infekcje Restauracje Polska Warszawa

Wiele restauracji w Polsce było gotowych na przyjęcie klientów.

Po ogłoszeniu, że w kraju nadal spada liczba nowych zakażeń koronawirusem i zgonów, firmom spożywczym pozwolono wznowić obsługę w pomieszczeniach z 50% wydajnością. Przyjęcia weselne są również dozwolone dla osób powyżej 50 roku życia, z wyłączeniem osób w pełni zaszczepionych.

W prawie dwumilionowym mieście warszawskim pracownicy restauracji gotowali jedzenie, przecierali podłogi, czyścili meble, a restauracje pozostawały nieaktywne przez wiele miesięcy.

Właściciel restauracji Lucas Kondratsik powiedział, że „poczuł ulgę i radość” z otwarcia swojej restauracji „Rips and Bones”, ponieważ czekała na to cała załoga.

„Teraz z pewnością dużym wyzwaniem było posiadanie razem wszystkiego, co można było otworzyć w tym samym formacie” – powiedział Kondratsik w rozmowie z Associated Press.

Wśród klientów korzystających z jedzenia był Jonah Miatsilek, który niecierpliwie czekał na ponowne otwarcie, ponieważ chciał zjeść na mieście.

„Nie jestem zadowolony, że ten zamek trwał tak długo. Nie mogę się doczekać tej chwili i cieszę się, że wróciliśmy” – powiedział Miatsilek.

Jednak niektóre firmy nie miały wystarczającej liczby pracowników, aby zaktualizować swoją działalność, ponieważ wielu pracowników zostało zwolnionych po zamknięciu i powrocie do nowych miejsc pracy.

Dzięki restauracjom obiekty sportowe mogą otwierać drzwi dla odwiedzających nawet o połowę ich normalnej pojemności od piątku, podczas gdy do imprezy plenerowej można dodać do 250 osób, a także osoby ze strzałami z COVID-19.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli wracać do sal w poniedziałek.

Liczba nowych codziennych przypadków w Polsce, kraju liczącym ponad 38 milionów osób, w pewnym momencie kwietnia wyniosła prawie 30 000, a obecnie spadła do mniej niż 1 000. Kwietniowy Spike skłonił rząd do wprowadzenia ostrzejszych środków blokujących.

Goście hotelowi nadal podlegają 50% limitowi ograniczeń, które nadal obowiązują.

READ  Polska powinna zezwalać izraelskim podróżnikom bez konieczności izolacji