Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosja odnotowała obecnie ponad 200 000 zgonów z powodu wirusa Corona, a liczba codziennych zgonów rośnie bardziej niż kiedykolwiek

Śmiertelność koronawirusa w Rosji osiągnęła rekordowy poziom po raz trzeci w tym miesiącu, a nowe infekcje ponownie przekroczyły 25 000 dziennie – wzrost, który następuje, gdy wskaźniki szczepień w kraju nadal spadają, a rząd unika nakładania ścisłych ograniczeń w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby.

Rosyjska grupa zadaniowa ds. koronawirusa zgłosiła we wtorek 25 110 nowych potwierdzonych przypadków i 895 nowych zgonów – najwyższa dzienna liczba zgonów w kraju z powodu pandemii.

Już po raz trzeci w tym tygodniu liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła rekordowy poziom.

Dane z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa pokazują, że od początku pandemii w Rosji odnotowano ponad 200 000 zgonów, a obecnie średnia 28-dniowa wynosi ponad 22 000.

Kreml powiedział, że sytuacja jest niepokojąca, ale nadal nie rozważa ogólnokrajowej blokady.

Wiele rosyjskich regionów ma ograniczoną frekwencję na imprezach masowych i dostęp do niektórych miejsc publicznych, ale w innych regionach kraju, w tym w Moskwie i Sankt Petersburgu, życie pozostaje w dużej mierze normalne, a firmy działają normalnie, a państwa luźno egzekwują.

Tymczasem rozległy rosyjski system opieki zdrowotnej, który jest poważnie niedofinansowany, zaczyna wykazywać oznaki, że jest pogrążony w epidemii.

Stary człowiek ubrany w niebieską maskę i rękawiczki.  Mężczyzna obok niego nie ma maski.
Nakazy masek są luźno egzekwowane w dużych miastach, takich jak Moskwa i Sankt Petersburg.(

AFP: Aleksander Zemlanichenko

)

Przed szpitalami w Petersburgu ustawiały się długie kolejki ambulansów.

Zdesperowana załoga karetki pogotowia ratunkowego we Włodzimierzu, 180 kilometrów na wschód od Moskwy, zabrała pacjentkę z COVID-19 do budynku władz lokalnych po tym, jak nie znalazła dla niej łóżka szpitalnego, podały lokalne media.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że „głównym powodem” wysokiej śmiertelności jest „niewystarczający poziom szczepień”.

„Wirus się denerwuje, a poziom szczepień jest niewystarczający” – powiedział.

Rosyjski pracownik medyczny podaje dawkę szczepionki Sputnik V w ramię osoby w Moskwie
Urzędnicy obwiniali niski wskaźnik stosowania szczepionek za wysoką liczbę zgonów.(

AFP: Paweł Gołowkin

)

W zeszłym tygodniu 33,5% ze 146 milionów ludności Rosji otrzymało co najmniej jeden zastrzyk szczepionki na koronawirusa, a tylko 27,4% zostało w pełni zaszczepionych.

Pan Pieskow przypisał spowolnienie kampanii szczepień „niedostatecznie aktywnej kampanii”, wyjaśniając, że nie ma alternatywy dla szczepień.

Eksperci wskazali na kilka innych czynników, takich jak nieufność spowodowana szybkim zatwierdzeniem i wypuszczeniem krajowych szczepionek.

Kiedy rosyjska szczepionka została wstępnie zatwierdzona, nie zakończyła badań na dużą skalę potrzebnych do udowodnienia jej bezpieczeństwa i skuteczności.

Oficjalna rosyjska grupa zadaniowa ds. koronawirusa zgłosiła ponad 7,6 miliona potwierdzonych przypadków z 207 000 zgłoszonych zgonów.

ABC / AP

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 4 minuty 45 sekund

Czy istnieje lekarstwo na COVID-19?
READ  Bardziej przenoszony szczep Delta trafia do Wielkiej Brytanii