Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosyjscy kosmonauci na spacerze kosmicznym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – Spaceflight Now

Rosyjscy kosmonauci na spacerze kosmicznym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – Spaceflight Now

Kamera na hełmie kosmonauty Dmitrija Petlina rejestruje widok kolegi spacerowicza w kosmosie Siergieja Prokopjewa przymocowanego do końca europejskiego ramienia robota przymocowanego do uniwersalnego modułu laboratoryjnego Nauka w Rosji. Zdjęcie: Telewizja NASA.

Astronauta wykonał lot testowy na końcu ramienia europejskiego robota podczas sześciogodzinnego i 35-minutowego spaceru kosmicznego poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną w środę podczas pracy instalującej trzy delikatne osłony przeciwodłamkowe i przesuwającej platformę roboczą.

Kosmonauci Siergiej Prokopjew i Dmitrij Petlin zainstalowali osłony przeciw gruzowi w dwóch obszarach w rosyjskim module Rassvet, gdzie od kilku lat instalowano śluzę powietrzną i płytę chłodnicy. Oba zostały przeniesione do modułu uniwersalnego Nauka Lab podczas spaceru kosmicznego na początku tego roku.

Po umieszczeniu osłon przeciwodłamkowych na końcu europejskiego ramienia robota zamontowano przenośną stację roboczą. Następnie Prokopyev wszedł na pokład, aby przetestować stabilność wysięgnika, podczas gdy Andrey Fedyaev obsługiwał zrobotyzowany osprzęt z panelu kontrolnego wewnątrz Nauka. Nie było żadnych oczywistych problemów.

Po pozbyciu się osłon anten, które nie były już potrzebne, i ograniczników startowych, które utrzymywały platformę roboczą na miejscu, astronauci wrócili do Poisk, aby zamknąć 267. spacer kosmiczny poświęcony montażowi i konserwacji ISS, dziesiąty jak dotąd w tym roku.

Był to szósty lot Beitlina i ósmy Prokopjewa, co dało mu 11. miejsce na liście najbardziej doświadczonych astronautów z 55 godzinami i 15 minutami pracy poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Całkowity czas spaceru kosmicznego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez 267 spacerów wynosi teraz 70 dni, 16 godzin i 26 minut.

READ  Naukowcy opracowują przyjazny dla środowiska beton o ujemnej emisji dwutlenku węgla