Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rząd USA przygotowuje się do rychłego zawieszenia działalności

Rząd USA przygotowuje się do rychłego zawieszenia działalności

Bez porozumienia finansowanie większości rządu federalnego wygasłoby o północy w sobotę (04:00 GMT w niedzielę), co grozi zakłóceniem wszystkiego, od podróży lotniczych po wypłaty świadczeń, a także – jeśli zawieszenie będzie się utrzymywać – zadać kolejny cios niepewnej gospodarce USA. .

Impas wywołał małą grupę twardogłowych Republikanów, którzy sprzeciwiają się krótkoterminowym porozumieniom w sprawie finansowania, podczas gdy Kongres próbuje rozwiązać szerszy impas w sprawie wezwań do głębokich cięć wydatków.

Z zawiadomienia, do którego dotarła AFP, wynika, że ​​niektórzy pracownicy federalni zostali już poinformowani o przygotowaniach do usunięcia błędu.

W notatce skierowanej do pracowników Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej wyjaśniono, w jaki sposób nastąpi „redukcja personelu w prawie każdym dziale przez cały okres wygaśnięcia”, mimo że wiele kluczowych programów będzie kontynuowanych.

Zarząd zaktualizował także swoje plany awaryjne, dodając, że „wcześniej powiadomieni pracownicy zostaną wysłani na tymczasowy urlop”, co oznacza, że ​​nie będą mogli pracować. W notatce stwierdzono, że otrzymają wynagrodzenie z mocą wsteczną po upływie tego okresu.

Przyjmuje się, że pracownicy innych agencji otrzymali podobne powiadomienia.

W przypadku zawieszenia działalności setki tysięcy pracowników federalnych zostanie wysłanych na tymczasowy urlop bez wynagrodzenia, a członkowie wojska i inni pracownicy uznani za niezbędnych będą nadal pracować bez wynagrodzenia.

Nie będzie to miało wpływu na niektóre świadczenia, takie jak czeki z Ubezpieczenia Społecznego, ale nieopłacani pracownicy mogą w końcu przestać się pojawiać, co wpłynie na sektory takie jak podróże lotnicze.

– 'niebezpieczny’ –

„Jeśli w ciągu zaledwie kilku dni nastąpi przerwa w pracy, nasi żołnierze zostaną poproszeni o kontynuowanie pracy, ale zrobią to bez wynagrodzenia, a setki i tysiące ich cywilnych kolegów zostaną na tymczasowym urlopie” – powiedziała w czwartek zastępca sekretarza prasowego Pentagonu Sabrina Singh. .

Departament Skarbu dodał, że wśród innych skutków „zaprzestanie najważniejszych funkcji administracji podatkowej” i ponad połowa pracowników IRS zostanie wysłana na tymczasowy urlop.

READ  Boris Johnson czeka na wotum nieufności ze strony swoich kolegów z Partii Konserwatywnej

Oprócz potencjalnego opóźnienia w finansowaniu, FAA boryka się z dodatkowym problemem związanym z sobotnim terminem ponownej autoryzacji.

Nie jest jasne, czy prawodawcy przyjmą ustawę o ponownej autoryzacji FAA oddzielnie od pakietu wydatków.

„Nigdy nie jest dobry moment na zamknięcie rządu, ale jest to szczególnie zły moment” – powiedział w środę sekretarz transportu Pete Buttigieg.

„Konsekwencje będą druzgocące i niebezpieczne” – dodał.

W Waszyngtonie grupa młodych działaczy klimatycznych z Ruchu Wschód słońca weszła do biura spikera Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego, aby zaprotestować przeciwko zbliżającemu się zawieszeniu działalności.

Biały Dom ostrzegł w oświadczeniu, że opóźnienie spowoduje niedofinansowanie Funduszu Pomocy Katastrofom FEMA, „opóźniając prawie 2000 długoterminowych projektów odbudowy” w całym kraju.

– „Ryzyko, którego można uniknąć” –

Ponieważ pozostało kilka dni na przyjęcie przepisów, które utrzymają rząd w dobrej kondycji, demokrata, przywódca większości w Senacie Chuck Schumer, powiedział w czwartek, że jego izba „dąży do dwupartyjności”.

Spiker Izby Reprezentantów oskarżył McCarthy’ego o to, że „prowokował kaprysy i pragnienia garstki prawicowych ekstremistów”, nie „nic na to wskazującego”.

Mitch McConnell, przywódca mniejszości republikańskiej w Senacie, powiedział, że zamknięcie rządu to „głęboko szkodliwa propozycja”.

Amerykańska Federacja Pracowników Rządowych (AFGE) szacuje, że w przypadku całkowitego zawieszenia działalności prawie 1,8 miliona pracowników federalnych nie otrzymałoby wynagrodzenia za ten okres, choć otrzymaliby je później z powrotem.

Rzeczniczka MFW dodała na czwartkowej konferencji prasowej: „Uważamy zamknięcie MFW za ryzyko, którego można uniknąć dla amerykańskiej gospodarki”.

Por-Pay/SMS