Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rząd Wielkiej Brytanii unieważnia niesłuszne wyroki skazujące pracowników poczty i oferuje setkom milion dolarów w związku ze skandalem związanym z błędami w oprogramowaniu

Rząd Wielkiej Brytanii unieważnia niesłuszne wyroki skazujące pracowników poczty i oferuje setkom milion dolarów w związku ze skandalem związanym z błędami w oprogramowaniu

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że jednostronnie unieważni wyroki skazujące za niesłuszne kradzieże nałożone na setki samozatrudnionych menedżerów oddziałów poczty, które stały się celem z powodu usterki oprogramowania, i zaoferuje im natychmiastowe odszkodowanie.

Wysoce nietypową decyzję o przyjęciu przepisów zwalniających z zarzutów i wynagradzających kierowników poczty ogłoszono w środę (czasu lokalnego), gdy premier Rishi Sunak oświadczył, że chce pomóc naprawić „jedną z największych pomyłek sądowych w historii naszego narodu”.

Jest to następstwem ponownego skupienia się na skandalu trwającym dwie dekady, w wyniku którego setki kierowników poczty zostało niesłusznie skazanych za kradzież z powodu usterki w nowym oprogramowaniu księgowym Fujitsu Horizon.

Inni byli ścigani przed sądem cywilnym i grozili im ogromne grzywny i rachunki prawne.

W środę Rishi Sunak powiedział politykom o swojej decyzji.(Zdjęcie AP: Jessica Taylor)

Sunak powiedział parlamentowi: „Dziś mogę ogłosić, że wprowadzimy nowe prawo pierwotne, aby zapewnić szybkie uniewinnienie osób skazanych w wyniku skandalu związanego z programem Horizon i zadośćuczynienie”.

„Życie i reputacja ludzi, którzy ciężko pracowali, aby służyć swoim społecznościom, zostały zniszczone nie z własnej winy.

„Ofiary muszą otrzymać sprawiedliwość i odszkodowanie”.

Miliony funtów odszkodowania

Oprócz uniewinnienia osób skazanych za przestępstwa w Anglii i Walii rząd zapewni 600 000 funtów (1,1 miliona dolarów) odszkodowania z góry lub umożliwi indywidualną ocenę roszczeń.

Tymczasem osoby biorące udział w cywilnym pozwie zbiorowym w tej sprawie będą teraz kwalifikować się do nowej zaliczki w wysokości 75 000 funtów.

BBC poinformowało, że nowy postęp dotyczył „grupy poczmistrzów GLO”, odnosząc się do 555 osób, które skutecznie rzuciły wyzwanie Urzędowi Pocztowemu w 2019 r.

W grudniu rząd podał, że w ostatnich latach wypłacił ponad 150 milionów funtów odszkodowania. W skandalu zaangażowanych było łącznie 2700 ofiarDo.

Minister poczty Kevin Hollinracke powiedział politykom: „Uznajemy, że jest to wyjątkowy krok. Ale są to wyjątkowe okoliczności”.

READ  Korea Północna twierdzi, że wystrzelenie satelity szpiegowskiego zakończyło się sukcesem
Mężczyzna w okularach i garniturze stoi obok mikrofonu, a za nim ludzie siedzą na zielonych skórzanych krzesłach.

Kevin Hollenrick twierdzi, że nie udaje, że jest to „niezawodne urządzenie”.(Associated Press, zdjęcie: Maria Unger)

Przyznał, że proces odszkodowawczy nie może stać się kolejną przedłużającą się „zadaniami administracyjnymi” dla ofiar i powiedział, że naczelnicy poczty zostaną po prostu poproszeni o podpisanie oświadczenia, w którym przysięgają, że nie popełnili przestępstw, o które są oskarżani.

Zauważył, że każdemu, kto później zostanie uznany za kłamcę, grozi kara za oszustwo.

„Nie udaję [that] „To niezawodne urządzenie, ale proporcjonalne, które uwzględnia trudną sytuację, jakiej ci ludzie już doświadczyli” – dodał Hollinryck.

„Oznacza to, że uczciwemu naczelnikowi poczty zostanie unieważniony wyrok skazujący i tylko podpisując jeden dokument będzie mógł otrzymać odszkodowanie”.

Downing Street oświadczyło, że będzie również współpracować ze Szkocją i Irlandią Północną, aby zapewnić uniewinnienie niesłusznie oskarżonych ofiar w tych krajach, podaje BBC.

Fałszywe oskarżenia zrujnowały życie wielu osób

Począwszy od początku XXI wieku fałszywe oskarżenia zniszczyły życie wielu osób.

Fałszywe oskarżenia doprowadziły do ​​uwięzienia, bankructwa niektórych kierowników oddziałów pocztowych, utraty domów i zdrowia.

Cztery osoby popełniły samobójstwo, a dziesiątki uniewinnionych zmarły do ​​tej pory, a ich nazwiska nigdy nie zostały oczyszczone.

W 2019 roku Sąd Najwyższy orzekł, że za brakującymi środkami stoją błędy komputerowe, a nie przestępczość.