Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Są zdesperowani”: kryzys klimatyczny odbija się na zdrowiu psychicznym młodych Australijczyków |  Zdrowie psychiczne

„Są zdesperowani”: kryzys klimatyczny odbija się na zdrowiu psychicznym młodych Australijczyków | Zdrowie psychiczne

Ruby Brun czuje się „bezradna” i „niespokojna”, gdy myśli o przyszłości i nieodwracalnych szkodach wyrządzanych przez kryzys klimatyczny.

Bez drastycznych działań w celu ograniczenia emisji 17-letnia studentka z Sydney mówi, że jej pokolenie zostanie pozostawione, by poradzić sobie z kryzysem klimatycznym w coraz bardziej wrażliwym i niestabilnym świecie.

„To ogromna odpowiedzialność, na której spoczywamy” – powiedział Brun. „Niepokój narasta”.

Powiedziała, że ​​kryzys klimatyczny jest tak dużym problemem i wyrządza tak wiele szkód, że czasami czuła się niemożliwa do pokonania.

„Katastrofy zdarzają się cały czas” – powiedziała. Pożary, powodzie, susze i huragany.

Te katastrofy wpływają na źródła utrzymania ludzi, ich domy i sposób, w jaki funkcjonują ich społeczeństwa. Na tym świecie będzie wiele rozczarowań i żalu, ponieważ nic nie zostało zrobione wcześniej”.

Organizacja zajmująca się zdrowiem psychicznym młodzieży, Orygen i Mission Australia, opublikowały w czwartek wyniki ankiety przeprowadzonej wśród prawie 19 000 młodych Australijczyków w wieku 15-19 lat.

Badanie wykazało, że ponad jedna czwarta (26%) stwierdziła, że ​​jest „bardzo zaniepokojona” lub „bardzo zaniepokojona” kryzysem klimatycznym, a 38% stwierdziło, że doświadczyło wysokiego poziomu stresu psychicznego.

Ci, którzy zgłaszali, że są bardzo niespokojni lub niespokojni, częściej zgłaszali wyższy poziom stresu, gorsze samopoczucie i więcej negatywnych uczuć dotyczących przyszłości.

Wpływ kryzysu klimatycznego na zdrowie psychiczne był „pojawiającym się, ale ważnym problemem”, który prawdopodobnie wzrośnie wraz ze wzrostem globalnego ocieplenia, powiedział dr. Intensywny.

Gao powiedział, że potrzebne są pilne środki, aby zmniejszyć ten niepokój i niepokój oraz „promować nadzieję i unikać rozpaczy, jednocześnie katalizując pozytywne działania na rzecz klimatu”.

W raporcie zauważono, że chociaż obawy związane z kryzysem klimatycznym mogą przyczyniać się do stresu psychicznego u młodej osoby, możliwe jest również, że istniejący wcześniej stres może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia niepokoju i lęków, w tym niepokoju o środowisko.

READ  W Iraku stare luksusowe jachty Saddama są dziedzictwem ekscesów wojennych

Dr Catriona Davis-McCabe, prezes Australijskiego Towarzystwa Psychologicznego, powiedziała, że ​​stwierdzenie, że młodzi Australijczycy są zaniepokojeni kryzysem klimatycznym, to „niedopowiedzenie”.

– Są zdesperowani – powiedziała. „Psychologowie zauważają wzrost liczby osób w każdym wieku doświadczających stresu psychicznego, który przypisują lękowi o klimat”.

Wielu młodych ludzi mówiło swoim psychologom, że czują się tak, jakby nigdy nie mieli świata, w którym mogliby żyć, powiedział Davis-McCabe.

„Kiedy lęk klimatyczny był czymś, o co martwiła się tylko niewielka grupa pacjentów, jest to obecnie jeden z najczęstszych problemów, o których psychologowie rozmawiają z młodymi ludźmi” – powiedziała.

Pomiń promowanie poprzednich biuletynów

„Niektórzy młodzi pacjenci ponownie zastanawiają się, jak powinna wyglądać ich przyszłość, w tym, czy powinni mieć dzieci. Co gorsza, młodym ludziom nie było trudno uzyskać dostęp do usług psychologicznych.”

Marion Bennett, dyrektor wykonawczy w Mission Australia, powiedziała, że ​​młodzi ludzie mający trudności finansowe lub mieszkaniowe są szczególnie zaniepokojeni kryzysem klimatycznym.

„Co jest zgodne z tym, co personel pierwszej linii widzi wśród niektórych wrażliwych młodych ludzi, których wspieramy” – powiedziała.

„Ważne jest, aby rządy współpracowały z młodymi ludźmi w celu opracowania rozwiązań, które rozwiążą ich problemy związane ze zdrowiem psychicznym związane z klimatem”.

Jeśli chodzi o Brune, która jest w ostatniej klasie szkoły, robi wszystko, co w jej mocy, aby zmienić nastawienie ludzi do kryzysu klimatycznego, mimo obaw, że jest już za późno.

Dołączyła do strajku szkolnego ruchu klimatycznego w 2020 roku i spędziła ponad dwa lata pracując jako lokalna i krajowa organizatorka. Pracowała również z grupami społecznymi zajmującymi się młodzieżowym aktywizmem klimatycznym.

Największym zmartwieniem Brune’a jest brak pilności wśród rządów.

„To niepokojące, biorąc pod uwagę, jak szybko postępuje globalne ocieplenie, jak szybko naukowcy twierdzą, że musimy ograniczyć emisje, w przeciwnym razie skutki będą nieodwracalne” – powiedział Brun.