Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Satelita CAPSTONE NASA napotkał błąd w trybie awaryjnym

Satelita CAPSTONE NASA napotkał błąd w trybie awaryjnym

Wystąpił problem z satelitą CAPSTONE NASA, który jest obecnie w drodze na orbitę Księżyca. Satelita jest teraz w trybie awaryjnym, podczas gdy zespoły NASA pracują nad wykryciem problemu i znalezieniem rozwiązania.

W ramach projektu Artemis NASA, mającego na celu powrót ludzi na Księżyc, agencja pracuje nad różnymi częściami architektury księżycowej, aby wspierać długoterminowe misje. Jednym z głównych planów jest budowa stacji kosmicznej na orbicie księżycowej o nazwie Gateway. Pomysł polega na umieszczeniu tej stacji kosmicznej na nowej orbicie zwanej prostoliniową orbitą koronową, która zużywa mało paliwa i przybliża stację czasami do Księżyca, a czasami dalej. Ponieważ ta orbita jest teoretyczna i nie była wcześniej używana, Satelita CAPSTONE (Cislunar Autonomous GPS Technology Operations and Navigation Experiment) został uruchomiony 28 czerwca tego roku w celu przeprowadzenia testów orbitalnych.

Aby wejść na orbitę, zaplanowaną na 13 listopada 2022 r., satelita będzie musiał wykonać serię manewrów korekcji trajektorii. Satelita wykonał swoje ostatnie manewry w czwartek 8 września, po czym nieznany problem spowodował, że satelita przeszedł w tryb bezpieczny. „Od tego czasu kontrolerzy misji CAPSTONE uzyskali telemetrię potwierdzającą, że wystąpił problem, który przestawił statek kosmiczny w tryb bezpieczny pod koniec manewru” – napisała NASA w komunikacie. Modernizacja. Zespół misji CAPSTONE ma dobrą wiedzę na temat stanu i kondycji statku kosmicznego. Zespół operacyjny misji jest w kontakcie ze statkiem kosmicznym i pracuje nad rozwiązaniem przy wsparciu sieci Deep Space Network. Dodatkowe aktualizacje będą dostarczane, gdy tylko staną się dostępne”.

To drugi problem z satelitą CAPSTONE. W lipcu tego roku, krótko po starcie, anomalia spowodowała, że ​​NASA straciła kontakt z CAPSTONE. Komunikacja z satelitą przywrócona Po kilku dniach. W przeglądzie po problemie NASA ogłosiła Że problem był spowodowany niepoprawnie sformatowanym poleceniem wysłanym do systemu radiowego satelity, który został spotęgowany przez błąd oprogramowania, który nie spowodował natychmiastowego ponownego uruchomienia radia.

READ  Meteoryty mogły potrzebować tej pierwszej rzeczy, aby pomóc w sprowadzeniu życia na Ziemię: ScienceAlert

Ostatni problem różni się od pierwszego tym, że dotyczy trybu bezpiecznego – piaskownicy, do której wchodzi satelita, aby chronić się przed potencjalnym uszkodzeniem – a nie jest problemem komunikacyjnym.

Rekomendacje redaktorów