Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

SEG Plaza w Chinach został poddany inspekcji przez inżynierów po wstrząśnięciu, co zmusiło ludzi do ucieczki

Inżynierowie przydzieleni do inspekcji jednego z najwyższych drapaczy chmur w Chinach, który wywołał panikę, gdy nagle zaczął się trząść, twierdzą, że nie wykryli żadnych „anomalii bezpieczeństwa”.

300 metrów SEG Plaza w południowym mieście Shenzhen, niedaleko Hongkongu, Zaczął huśtać się we wtorek we wtorek po południu, Zmuszanie ludzi w środku i na ulicach do ucieczki.

Urzędnicy zarządzający sytuacjami kryzysowymi szybko wykluczyli trzęsienie ziemi jako przyczynę wstrząsów w obszarze centrum technologicznego Futian.

Urzędnicy podali późną środę, że inżynierowie monitorujący budynek od wtorkowej nocy nie znaleźli ruchów większych niż dopuszczalny kod budowlany dla drapaczy chmur.

Samorząd stwierdził w oświadczeniu, że eksperci nie stwierdzili żadnych usterek w bezpieczeństwie głównej konstrukcji i otaczającego środowiska.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszania, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę i w dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 1 minuta 8 sekund

Urzędnicy zarządzający sytuacjami kryzysowymi szybko odrzucili trzęsienie ziemi jako przyczynę niestabilności.

Oficjalne media podały, że budynek przestał się trząść do czasu ewakuacji ludzi, a plac pozostał zamknięty.

Dzień po ewakuacji budynku konsulat USA w sąsiednim Kantonie ostrzegł obywateli, aby omijali obszar wokół wieży, ostrzegając przed „niewystarczającymi informacjami do oceny zagrożeń dla bezpieczeństwa”.

Część budynku pozostaje zamknięta

Materiał wideo opublikowany przez lokalne media Jimu News pokazał, że niektórzy sprzedawcy wracali do środy, aby kupić akcje w centrum elektroniki na niższych piętrach budynku, podczas gdy górne piętra pozostały zamknięte, a kupujący nie mieli wstępu.

Wieża została ukończona w 2000 roku i jest siedzibą dużego rynku elektronicznego, a także kilku biur w centralnej dzielnicy biznesowej Shenzhen, rozległym mieście liczącym ponad 13 milionów mieszkańców.

Ładowanie

Zgodnie z bazą danych Council on Tall Buildings and Urban Skyscrapers zajmuje 18. miejsce na liście najwyższych wieżowców w Shenzhen.

W zeszłym roku chińskie władze zakazały budowy wieżowców o wysokości ponad 500 metrów, dodając ograniczenia wysokości obowiązujące już w niektórych innych miastach, takich jak Pekin.

Zawalenia budynków nie są rzadkością w Chinach, gdzie luźne standardy budowlane i gwałtowna urbanizacja w ostatnich dziesięcioleciach doprowadziły do ​​pośpiechu porzucania budynków.

Złe standardy budowlane są często związane z korupcją wśród lokalnych urzędników, ostatnio po zawaleniu się hotelu kwarantanny w południowych Chinach w zeszłym roku.

Po wypadku urzędnicy rządowi utworzyli kordon w SEG Plaza w Shenzhen.
Po wypadku urzędnicy rządowi utworzyli kordon w SEG Plaza w Shenzhen.(

AP

)

Agencja prasowa France

READ  Adidas wszedł w historyczny spór między Marokiem a Algierią o projekt nowej koszulki