Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sega przejmuje producenta Angry Birds Rovio za 775 milionów dolarów

Japoński gigant gier Sega ma Niektórzy Kupują Finlandię Rovio W transakcji całkowicie gotówkowej o wartości 706 milionów euro (775 milionów dolarów).

Nowości pojawiły się jako pierwsze Powrót w styczniu że izraelska firma zajmująca się grami mobilnymi Playtika złożyła ofertę na Rovio w wysokości 750 milionów euro (810 milionów dolarów), pomimo rozmów upadł w zeszłym miesiącu bez podania przyczyny przez żadną ze spółek. Rovio akt, Utrzymuje jednak, że wciąż prowadzi rozmowy z innymi stronami, gdy pojawiają się plotki podczas weekendu Że Sonic the Hedgehog-maker Sega był w miksie.

Teraz umowa jest oficjalna, a Rovio zauważa, że ​​spodziewa się sfinalizowania transakcji w drugim kwartale bieżącego roku podatkowego, co oznacza trochę czasu w ciągu najbliższych kilku miesięcy – z zastrzeżeniem „pewnych zwyczajowych warunków”.

Oferta Sega stanowiła 63,1% premię w stosunku do ceny zamknięcia Rovio w dniu 19 stycznia, ostatniego dnia notowań przed pierwszymi doniesieniami o potencjalnym przejęciu, oraz 19% premii w stosunku do ostatecznej ceny zamknięcia Rovio w piątek, 14 kwietnia.

Firma Angry Birds

Założona w 2003 roku firma Rovio stała się jednym z największych sukcesów w europejskiej technologii. Chociaż firma wyprodukowała dziesiątki gier przed pojawieniem się Androida i iOS, to dopiero rozwijająca się rewolucja w smartfonach sprawiła, że ​​Rovio stało się popularne, dzięki Angry Birds stając się światowym sukcesem i franczyzy przykryć to wszystko Od zabawek i książek kucharskich po filmy i program telewizyjny.

Rovio Został udostępniony publicznie w 2017 roku, co doprowadziło do nieco chłodnego przyjęcia Nasdaq Helsinki i wyceny na 1 miliard dolarów. W międzyczasie akcje spółki przeważnie spadały, osiągając na ogół około połowy wartości IPO. Nie może więc dziwić, że Rufio sam zaczął szukać potencjalnych zalotników.

Z Rovio pod swoimi skrzydłami, Sega mówi, że planuje „przyspieszyć rozwój” swoich istniejących gier, a także „generować synergię” między markami Sega i Rovio. W szczególności eksperyment Rovio z tak zwanymi grami mobilnymi „live service” wydaje się być tym, co spodobało się firmie Sega, która odnosi się do gier zaprojektowanych do grania mniej więcej w nieskończoność dzięki regularnym aktualizacjom treści, aby zainteresować graczy. Co więcej, Sega stwierdziła, że ​​wiedza specjalistyczna Rovio może pomóc w rozszerzeniu istniejących i nowych gier Sega na więcej rynków, szczególnie w Europie i Ameryce Północnej.

READ  Aktualizacja Google TV dodaje niestandardowe profile i listy obserwowanych

Z drugiej strony Sega powiedziała, że ​​wykorzysta swoją wiedzę na temat wielu platform, aby umożliwić Rovio ekspansję poza gry mobilne, co prawdopodobnie oznacza konsole i / lub przeglądarki internetowe.

Ta umowa pozwala Sega zwiększyć swoją obecność w grach mobilnych, jednocześnie pozwalając Rovio na ruch w innym kierunku.

„Wśród szybko rozwijającego się globalnego rynku gier rynek gier mobilnych ma szczególnie duży potencjał, a długoterminowym celem SEGA było przyspieszenie ekspansji w tej dziedzinie” — powiedział Haruki Satomi, prezes i dyrektor generalny firmy macierzystej firmy Sega, Sega Sammy Grupa. gospodarstw, zgodnie z komunikatem prasowym. „Jestem przekonany, że dzięki połączeniu marek, osobowości i fanów obu firm, a także kultury i funkcjonalności firmy, powstanie wspaniała synergia w przyszłości”.