Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sfilmowano, jak samolot transportowy stanął w płomieniach wkrótce po starcie

Sfilmowano, jak samolot transportowy stanął w płomieniach wkrótce po starcie

Świadek widział iskry strzelające z samolotu transportowego, który wkrótce po starcie awaryjnie lądował na międzynarodowym lotnisku w Miami.

Rzecznik Atlas Air powiedział w piątkowym oświadczeniu, że samolot wylądował bezpiecznie w czwartkowy wieczór „po awarii silnika wkrótce po odlocie”. „Załoga postępowała zgodnie ze wszystkimi standardowymi procedurami i bezpiecznie wróciła do TIA.”

Melanie Adaros, która była na spacerze z matką i miała właśnie wracać do domu, gdy usłyszała i zobaczyła zbliżający się samolot, powiedziała, że ​​przelatując nad jej głowami, samolot „emitował iskry”.

To zdjęcie z filmu udostępnionego przez Melanie Adaros przedstawia iskry strzelające z samolotu transportowego przed awaryjnym lądowaniem na międzynarodowym lotnisku w Miami w czwartek, 18 stycznia 2024 r. w Miami. Rzecznik Atlas Air powiedział w piątkowym oświadczeniu: „Samolot wylądował bezpiecznie w czwartkowy wieczór po awarii silnika wkrótce po odlocie”. Załoga zastosowała się do wszystkich standardowych procedur i bezpiecznie wróciła do AIA. (Melanie Adaros przez AP) (AP)

Powiedziała: „Nad głowami zawsze latają samoloty, ale są to małe samoloty”. „Ale to nie wyglądało na mały samolot. Był bardzo nisko, więc zawróciłem… Zawsze widzisz samolot wznoszący się lub opadający. A ten samolot był na stałym poziomie i strzelał iskrami. To było bardzo surrealistyczne.”

Nagrała to na swoim telefonie i zapytała: „Czy spadnie? Czy eksploduje?” Powiedziała. „Wygląda na to, że skręcił duży, szeroki i zakrzywiony zakręt” w kierunku międzynarodowego lotniska w Miami – stwierdziła.

Federalna Administracja Lotnicza podała w piątek w oświadczeniu, że samolot Boeing 747 leciał na międzynarodowe lotnisko Luis Muñoz Marin w Portoryko, kiedy załoga zgłosiła awarię silnika. Agencja podała, że ​​lot 95 Atlas Airlines bezpiecznie wrócił na międzynarodowe lotnisko w Miami.

Samolot towarowy
Samolot bezpiecznie wylądował awaryjnie. (AP)

Rzecznik powiedział, że Atlas przeprowadzi badanie w celu ustalenia przyczyny.

Niezweryfikowane filmy na platformie mediów społecznościowych X pokazywały płomienie strzelające ze skrzydła samolotu w pobliżu lotniska w czasie lotu.

Jak podaje jego strona internetowa, Atlas Air przewozi wszystko, od maszyn po łatwo psującą się żywność i leki, a także świadczy pasażerom usługi czarterowe. Spółka dominująca firmy, Atlas Air Worldwide, ogłosiła niedawno, że planuje w tym miesiącu przenieść swoją siedzibę z Zakupów w stanie Nowy Jork do White Plains w stanie Nowy Jork.