Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

SKC to parter największej w Europie fabryki folii miedzianych w Polsce

Prezes SKC Park Won-chul przemawia podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę folii miedzianej w kompleksie przemysłowym E-Mobility w Stalowej Woli w dniu 7 lipca (czasu lokalnego).



SKC ogłosiło 10 lipca, że ​​SK Nexilis, spółka zależna należąca w całości do spółki, zorganizowała w dniu 7 lipca (czasu lokalnego) uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod fabrykę folii miedzianej w kompleksie przemysłowym E-Mobility w Stalowej Woli.

SK Nexilis zainwestuje łącznie 900 miliardów wonów, aby ukończyć zakład o rocznej zdolności produkcyjnej 50 000 ton w pierwszej połowie 2024 roku. Zakład prześcignie inne zakłady produkujące blachy miedziane pod względem mocy produkcyjnych. SK Nexilis planuje rozpocząć masową produkcję w drugiej połowie 2024 roku po próbnej eksploatacji i walidacji przez klientów korporacyjnych.

W ceremonii wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział wybitni przedstawiciele polskiego rządu, w tym wicepremier Jacek Sasin, ambasador Korei w Polsce Lim Hoon, prezes SKC Park Won-Chul, prezes SK Nexilis Lee Jae-hong.

„Wierzę, że ten projekt stworzy nowe miejsca pracy i przyczyni się do rozwoju Polski” – powiedział prezydent Polski Andrzej Duda w przekazie wideo.

SK Nexilis planuje zwiększyć swoją roczną zdolność produkcyjną do 250 000 ton do 2024 roku poprzez utworzenie zakładów produkcyjnych w Korei, Malezji, Europie i Ameryce Północnej. W lipcu zeszłego roku rozpoczęto budowę 50-tysięcznej fabryki w Kota Kinabalu w Malezji. Zakład jest obecnie w budowie, a jego uruchomienie ma nastąpić w 2023 roku.

Szybki rozwój rynku folii miedzianych zaostrza konkurencję wśród firm. W szczególności do wyścigu o przejęcie Iljin Materials, drugiego co do wielkości producenta blach miedzianych w Korei, włączyły się wiodące koncerny koreańskie.

Lotte Chemical niedawno uczestniczyła we wstępnej ofercie nabycia Iljin Materials. Analitycy twierdzą, że przejęcie Iljin Materials może stworzyć synergię z istniejącą działalnością Lotte Chemical w zakresie materiałów, ponieważ firma ogłosiła, że ​​do 2030 r. zainwestuje cztery biliony wonów w działalność związaną z materiałami akumulatorowymi.

READ  Polska odnotowała największy spadek PKB w UE w IV kwartale 2022 r

Znawcy branży nie wykluczają, że LG Chem dołączy do polowania na materiały Iljin. Wiadomo również, że POSCO rozważało kiedyś zakup materiałów Ilgin. Firma Solus Advanced Materials, zajmująca dziewiąte miejsce pod względem udziału w światowym rynku, rozpocznie w lipcu budowę zakładu w Kanadzie i rozbudowuje istniejące zakłady produkcyjne na Węgrzech.