Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sklep Epic Games Store wygenerował tylko 232 miliony dolarów przychodów w 2019 roku

Cyfrowy sklep z grami Epic nie jest rentowny – i nie był taki, odkąd został uruchomiony w 2018 r. – ale nowe dokumenty sądowe pokazują, jak wiele zarabia rynek online.

Zobacz galerię – 4 zdjęcia

Mamy już sporo Dokumenty demonstracyjne Epic vs Apple. Sprawa ujawniła, ile zarobił Fortnite i jak sklep nie jest opłacalny ze względu na niezliczone promocje, wyprzedaże, kupony, darmowe oferty i ekskluzywne oferty, za które Epic płaci miliony. Przykład: sklep Epic Games Store zarobił w 2019 roku zaledwie 232 miliony dolarów, co nie jest dużo jak na pełny interfejs dystrybucji online przez cały rok sprzedaży.

Bliższe spojrzenie na 2019 w Epic daje krytyczne spojrzenie na liczby. Firma wygenerowała 232 miliony dolarów w ciągu roku dzięki strategicznym wydaniom i sprzedaży. Borderlands 3, które od 6 miesięcy jest wyłączne dla EGS, było największym pojedynczym czynnikiem przyczyniającym się do przychodów w 2019 r., odpowiadając za 38,6% całkowitych przychodów i generując znaczący przychód w trzecim kwartale wynoszący 90 mln USD. Świąteczna wyprzedaż i ekskluzywne dodatki Red Dead Redemption 2 dostępne w Epic Store

Przychody z wakacji w czwartym kwartale wzrosły do ​​74 milionów dolarów.

Sklep Epic Games Store wygenerował tylko 232 miliony dolarów przychodu w 2019 roku 84 |  TweakTown.com

Epic wydał już o wiele więcej niż zarobił w 2019 roku. EGS stracił w 2019 roku około 181 milionów dolarów, co oznacza, że ​​firma wydała około 413 milionów dolarów na wydatki takie jak koszty towarów, wydatki administracyjne itp.

Warto zauważyć, że niektóre gry stworzyły więcej niż tylko cały sklep Epic Games Store. Na przykład Grand Theft Auto V wygenerował zaledwie 1,2 miliarda dolarów przychodu w 2019 r., a do dnia dzisiejszego wygenerował ponad 232 miliony dolarów każdego kwartału w roku fiskalnym 2021.

Dlaczego więc Epic kontynuuje swoją przegraną szał ze sklepem Epic Games Store? To proste: Epic wydaje pieniądze głównie na pozyskiwanie nowych użytkowników. Warto zauważyć, że Epic Games nadal jest dochodowe dzięki Fortnite i przychodom z ekosystemu Unreal Engine – to na razie tylko nieopłacalna witryna sklepowa.

READ  Nowe szczegóły ujawniają największy problem Apple Vision Pro

Epic wydaje setki milionów na ekskluzywne i bezpłatne oferty, aby zachęcić ludzi do zarejestrowania się w sklepie i zbudowania bazy użytkowników. Plan działa. stał się epicki Ponad 7 milionów nowych subskrypcji EGS z darmowym Grand Theft Auto V Zwiększenie łącznej liczby jednostek MAU do 56 milionów w 2020 roku.

Sklep Epic Games Store wygenerował tylko 232 miliony dolarów przychodów w 2019 roku 77 |  TweakTown.com

Chodzi o to, aby z powodzeniem tworzyć nowych użytkowników i dodawać z czasem nową wartość, aby pomóc w zwiększaniu sprzedaży. W rezultacie Epic spodziewa się, że jego witryna sklepowa będzie opłacalna do 2023 r., ale Apple twierdzi, że EGS może nie być opłacalny do 2027 r. „Jeśli w ogóle się to opłaca”.

Inne interesujące fakty z raportu: Borderlands 3 wygenerowało 14 milionów dolarów przychodów w ciągu jednego dnia na EGS, Borderlands 3 uruchomiło ponad 5 milionów unikalnych graczy we wrześniu 2019 r., a ponad 130 000 kopii Borderlands 3 zostało zakupionych za pomocą kuponów podczas świąt wyprzedaży.

Sklep Epic Games Store wygenerował tylko 232 miliony dolarów przychodów w 2019 roku 43 |  TweakTown.com