Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Skrajnie prawicowi Polacy w centrum uwagi parady z okazji Święta Niepodległości na Ukrainie

Skrajnie prawicowi Polacy w centrum uwagi parady z okazji Święta Niepodległości na Ukrainie

Warszawa, Polska (AFP) – coroczna warszawska „Parada Wolności” od dawna jest wykorzystywana przez skrajnie prawicowe grupy nacjonalistyczne do promowania polskiej dumy, ale tegoroczna impreza zajmowała się Ukrainą.

„Hitler nie żyje, ale Putin żyje i powtarza historię z Ukraińcami” – powiedział 95-letni emerytowany pułkownik Stanislav Bitursky, gdy czterech ubranych w historyczne kostiumy husarzy maszerowało w piątkowej paradzie.

Powiedział, że Polska mogłaby stworzyć większe państwo z Ukrainą — pomysł poparty przez dwóch siedmiolatków, Marka i Piotra, którzy powiedzieli, że pomoże to Warszawie „przeciwstawić się Rosji”.

Fidurski, w wojskowym mundurze ze swoimi medalami, znalazł się wśród około 10 tysięcy osób, które przybyły na paradę – mniej niż zwykle.

Odśpiewali hymn narodowy, oczarowani wybuchającymi petardami i kłębiącym się dymem.

Impreza upamiętniająca Święto Niepodległości Polski może być piorunochronem dla kontrowersji, rzucając konserwatywne ugrupowania przeciwko liberalnym Polakom.

Uczestnicy palą i machają polską flagą podczas parady z okazji Święta Niepodległości zorganizowanej przez ugrupowania nacjonalistyczne w Warszawie 11 listopada 2022 r. (Wojdec Radwański/AFP)

Machając czerwono-białymi flagami Polski i niosąc transparenty mniejszych skrajnie prawicowych partii i grup katolickich, wielu z tłumu trzymało plakaty potępiające politykę przyjazną LGBTQ.

„Marsz ma ideę odrodzenia Polaków w obliczu materializmu, konsumpcjonizmu, internacjonalizacji” – powiedział Jacek Krystek, współtwórca Marszu Wolności.

„Niestety chcemy uwolnić się od niektórych rzeczy, które niszczą Europę Zachodnią” – powiedział bez sprecyzowania.

Mała partia ultranacjonalistyczna, Konfederacja Korony Polskiej, machnęła do Warszawy znakiem z napisem „Stop ukrainizacji Polski”.

„To nie jest nasza wojna” – zagrzmiał kolejny sztandar z marszu.

Mężczyzna trzyma krzyż z napisem „Bóg, Honor, Ojczyzna”, gdy uczestnicy biorą udział w defiladzie z okazji Święta Niepodległości zorganizowanej przez ugrupowania nacjonalistyczne w Warszawie 11 listopada 2022 r. (Wojdec Radwański/AFP)

Według agencji ONZ ds. uchodźców od rosyjskiej inwazji w lutym uciekło ponad 7,8 mln Ukraińców. Sąsiadujące kraje, w tym Czechy, Polska, Rumunia i Słowacja, otworzyły swoje granice, domy i portfele, aby pomóc uciekającym przed wojną.

READ  Wrześniowa sprzedaż detaliczna w Polsce nadal się poprawia

– Wolność jest zawsze ważna, bez względu na kontekst. Trzeba o nią dbać, bo można ją szybko stracić – powiedział Marek Krasoń, który przyjechał na marsz z południowo-wschodniego Rzeszowa z dziewięcioletnim synem.

Ale są granice, powiedział.

„Musimy pomóc potrzebującym Ukraińcom, ale bez szaleństwa” – powiedział Crossan.

Polityka Izraela jest prosta

Dołączyłem do The Times of Israel po latach relacjonowania polityki amerykańskiej i izraelskiej dla izraelskich agencji informacyjnych.

Uważam, że odpowiedzialne relacje o izraelskich politykach przedstawiają pełny obraz ich słów i działań – informując nie tylko o tym, co się dzieje, ale co to oznacza w szerszym kontekście izraelskiego społeczeństwa i regionu.

Trudno to zrobić, ponieważ rzadko można brać polityków za dobrą monetę – trzeba zrobić wszystko, aby przedstawić cały kontekst i spróbować przezwyciężyć własne uprzedzenia.

Jestem dumny z naszej pracy w opowiadaniu historii izraelskiej polityki Prosty i szczegółowy. Uważam, że Izrael jest silniejszy i bardziej demokratyczny, kiedy profesjonalni dziennikarze dobrze wykonują tę trudną pracę.

Wesprzyj naszą pracę, dołączając Czasy społeczności Izraela Pomaga to zapewnić, że będziemy mogli nadal to robić.

Dziękuję,
Tal Schneider, reporter polityczny

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu założyliśmy The Times of Israel – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak ty, wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim, które trzeba przeczytać.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych stacji informacyjnych, nie stawiamy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest drogie, zapraszamy do przyłączenia się czytelników, którzy stali się krytycznymi czytelnikami The Times of Israel. Czasy społeczności Izraela.

READ  Rosja i Polska zdobywają złote medale na Mistrzostwach Świata FIE Sabre w Budapeszcie

Możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn za 6 USD miesięcznie, korzystając z The Times of Israel Bez reklamJak również dostęp Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać