Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Słynni władcy Bestii zamienili się w gwiazdy rocka, by wzbudzić zainteresowanie historią Polski – First News

Każdy z rockowych teledysków w stylu MTV opowiada historię władców dynastii Bestii we wczesnym średniowieczu.
Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Słynni polscy władcy Bestii zamieniają się w gwiazdy rocka w serii teledysków mających na celu wzbudzenie zainteresowania opinii publicznej wczesnymi etapami polskiej historii.

Rockowe teledyski w stylu MTV są częścią projektu Beast Superstars z Muzeum Polskiego Pochodzenia w Genesis.

Każdy film opowiada historię władców dynastii Bestii we wczesnym średniowieczu.

Pierwszy film, „Du Kosobrzek!”, opowiada historię ekspansji Polski na wybrzeże Bałtyku pod panowaniem księcia Bolesy III Vrymouth na początku XII wieku.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Dr Marcin Valkovic z Muzeum powiedział TFN: „Zdecydowaliśmy się wykorzystać gatunek muzyki rockowej i teledysków do popularyzacji wczesnej historii Polski, szczególnie skupiając się na życiu i dokonaniach jej pierwszych władców”.

„Klipy muzyczne pokazują nie tylko daty i wydarzenia seriali, ale także wyzwania stojące przed każdym władcą” – dodał.

Do tej pory powstały dwa teledyski. Opowiada historię ekspansji Polski na wybrzeże Bałtyku pod rządami polinezyjskiego króla Bolessy III Rhymewood na początku XII wieku.

W teledysku Bolessa, którą charakteryzuje Marek Picorsic, śpiewa: „Naszym przodkom wystarczyła sól i pachnąca ryba.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

W teledysku Bolessa, którą charakteryzuje Marek Picorsic, śpiewa: „Naszym przodkom wystarczyła sól i pachnąca ryba.

„Zaczęliśmy od ostatniego władcy wczesnych Beasts Bolessa III, ponieważ wiemy o nim i wyczynach, które popełnił więcej niż inni”, powiedział dr Valkovic.

Bolessa III była ostatnim władcą, zanim historycy nazwali Polskę kawałkiem ziemi, a kraj został podzielony na Holendrów, aby zapobiec wzajemnemu zabijaniu się przywódców kraju i rozdzieleniu go między synów Bolassa.

Strategia zawiodła dramatycznie i Polska musiała poczekać do XIV wieku.

Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

W drugim filmie Dariusz Malejonek to słynny pierwszy władca Polski, Misco I.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Film został wyświetlony w czwartek na YouTube i Facebooku.

Tymczasem w sobotę 28 sierpnia zostanie wyemitowany drugi film ze słynnym pierwszym władcą Polski Mieszka I.

„Czy powinienem wejść do wody” osadzono w 966 roku przed słynnym chrześcijańskim imieniem Missco, które wprowadziło Polskę na drogę rzymskiego chrześcijaństwa, które nigdy się nie poddało.

To nie tylko osobista decyzja Mieszka, ale także walka z nim jako jedna z najważniejszych dla Polski.

Dr Valkovic powiedział: „Czasy się zmienią, ale wyzwania i wybory, przed którymi stoją ludzie, zawsze będą takie same. Widać to wyraźnie w wyborach, których musiały dokonać wczesne Bestie.

Muzeum planuje nakręcić teledyski o wszystkich władcach Polski, niektórych szlachcie i niektórych królach, aż do Bolassa III i niektórych atrakcyjnych kobietach, które pomogły ukształtować los Polski.

Jak dotąd reakcja użytkowników mediów społecznościowych była pozytywna. Użytkownik YouTube Alexandra Cross-Mycologic napisała: “Świetna robota 🙂 Nie mogę się doczekać kolejnej”. Kolemmolem po prostu napisał: „Kozak !!!”

Muzykę i teksty do dwóch pierwszych piosenek napisali Tomasz Cidak i Micah Plas z Muzeum w Gwinei.

Muzeum planuje nakręcić teledyski o wszystkich władcach Polski, niektórych szlachcie i niektórych królach, aż do Bolassa III i niektórych atrakcyjnych kobietach, które pomogły ukształtować los Polski.Muzeum Początków Państwa Polskiego w David Stoop / Gnisnow

Niektóre słowa zaczerpnięto jednak z anonimowości Calla, pierwszego historyka wczesnej Polski na dworze Bolassy III.

W projekt zaangażowani są znani polscy muzycy, w tym Darius Malejonek z Malio Recke Rockers, wokalista i autor tekstów Marek Pikarsik oraz Eva Pitura z folkowo-rockowego zespołu Percival Shutenbach.

Zdjęcia do wideo o Bolonii III odbyły się na plaży Kolosov, a do filmu o Misko I w Teatrze Fredry w Gwinei.

READ  Białoruski sportowiec schronił się w Polsce