Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

SpaceX został poproszony o zawieszenie prac nad projektem NASA Lunar Lander do czasu rozwiązania problemu przez konkurencyjną firmę kosmiczną Jeffa Bezosa

  • Projekt księżycowo-lądowy SpaceX oczekuje na ocenę przez GAO.

  • NASA nakazała zatrzymanie się po tym, jak Dynetics Jeffa Bezosa i Blue Origin Jeffa Bezosa złożyły skargi.

  • Agencja kosmiczna początkowo oświadczyła, że ​​wybierze dwie firmy przed udzieleniem SpaceX jednego kontraktu.

  • Zobacz więcej artykułów na stronie biznesowej Insider.

Projekt lądownika księżycowego SpaceX został wstrzymany przez NASA po tym, jak konkurujący oferenci Dynetics i Jeff Bezos 'Blue Origin złożyli wyzwania do Government Accountability Office.

Amerykańska agencja kosmiczna poprosiła SpaceX o zaprzestanie prac nad projektem, którego celem jest wylądowanie ludzi na Księżycu na początku 2024 roku, do czasu rozwiązania konfliktu.

„NASA poinstruowała SpaceX, że postęp w realizacji kontraktu HLS został zawieszony do czasu rozstrzygnięcia przez Biuro Odpowiedzialności Publicznej wszystkich toczących się spraw sądowych związanych z tymi zakupami” – podała amerykańska agencja kosmiczna w oświadczeniu opublikowanym w piątek przez amerykańską agencję kosmiczną. Geoff Foust dla Space News.

W skardze Dynetics, którą Blue Origin podpisała wspólnie z Blue Origin, firma twierdzi, że NASA powinna była wycofać swoją ofertę przetargową na projekt księżycowy, gdy tylko stało się jasne, że nie ma wystarczających funduszy, aby kontynuować współpracę z tymi dwiema firmami. , tak jak to się stało. Pierwotnie planowano.

Dając tylko SpaceX, Dynetics argumentował, że NASA wybrała „najbardziej konkurencyjną i obarczoną wysokim ryzykiem opcję”.

SpaceX otrzymało ekskluzywny kontrakt na 2,9 miliarda dolarów na początku tego miesiąca, po tym, jak zaoferował znacznie mniej niż konkurenci. NASA powiedziała.

Ten ruch został spełniony Wątpliwość ze strony zespołu Blue Origin, Który złożył 50-stronicowy protest do Rządowego Biura Odpowiedzialności.

W oświadczeniu dla Insider na początku tego tygodnia Bezos nazwał nagrodę „wadliwą”, dodając, że NASAPrzenieś posty docelowe W ostatnim momencie. „

W swoich aktach Blue Origin podał, że NASA ustaliła docelowy koszt projektu na 6 miliardów dolarów – ponad dwukrotnie więcej niż 2,9 miliarda dolarów propozycji SpaceX.

Firma twierdzi, że NASA negocjowała proponowaną cenę ze SpaceX, ale nie z Blue Origin, co jej zdaniem było niesprawiedliwe.

NASA Odpowiedział Mówiąc, że obawy budżetowe i brak funduszy z Kongresu oznaczają, że musi walczyć z jednym konkurentem. Agencja podobno otrzymała około jednej czwartej całkowitego przydziału środków budżetowych w wysokości 3,3 miliarda dolarów, o które wystąpiła na 2021 rok.

E-maile i alerty Business Insider

Witryna wyróżnia się każdego dnia w Twojej skrzynce odbiorczej.

Śledź Business Insider Australia pod adresem Serwis społecznościowy FacebookI ŚwiergotI Linkedin, I Instagram.

READ  Naukowcy opracowują mocniejsze i twardsze szkło inspirowane muszlą morską