Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Spotify wprowadził nową funkcję DJ AI w Australii

Spotify wprowadził nową funkcję DJ AI w Australii

Spotify uruchomił swoją najnowszą innowację, funkcję DJ-a opartą na sztucznej inteligencji, która ma na celu spersonalizowanie i podniesienie jakości odkrywania muzyki dla użytkowników platformy.

Ten ruch jest bezpośrednią odpowiedzią na postępy Apple Music w zakresie personalizacji, ponieważ dwaj giganci streamingu nadal walczą o dominację na cyfrowej scenie muzycznej.

Obejrzyj wideo: Spotify uruchamia nową funkcję DJ AI w Australii

Oglądaj najnowsze wiadomości na Channel 7 lub transmituj za darmo na 7plus >>

Platforma Spotify AI DJ, która została oficjalnie uruchomiona w Australii w środę, oferuje subskrybentom Premium wyjątkowy i dynamiczny sposób odkrywania i słuchania muzyki. Wykorzystując moc sztucznej inteligencji, funkcja tworzy spersonalizowane listy odtwarzania i miksy, które odpowiadają indywidualnym preferencjom użytkownika, historii słuchania i nastrojowi.

To innowacyjne podejście ma na celu odtworzenie doświadczenia osobistego wyboru muzyki przez DJ-a, tworząc mieszankę utworów, która najlepiej odpowiada gustowi użytkownika i aktualnemu stanowi umysłu. Abonenci będą mieli również możliwość wysłuchania prototypu wokalnego Spotify, szefa ds. partnerstw kulturalnych Spotify, Xaviera „X” Jernigana, z anglojęzycznym komentarzem.

AI DJ wykorzystuje złożony algorytm, który analizuje różne czynniki, w tym nawyki słuchania, ulubionych artystów i listy odtwarzania generowane przez użytkowników. AI bierze również pod uwagę wpływy zewnętrzne, takie jak pora dnia, lokalizacja, a nawet pogoda, aby stworzyć ogólne wrażenia muzyczne, które dostosowują się do różnych sytuacji.

Oprócz ulepszania osobistych list odtwarzania, DJ wprowadza również komponent społecznościowy, który pozwala użytkownikom Spotify udostępniać generowane przez sztuczną inteligencję miksy znajomym i obserwującym. Ta integracja wykorzystuje rosnący trend udostępniania muzyki w serwisach społecznościowych, dodając interaktywny wymiar do przesyłania strumieniowego.

Podczas gdy funkcja DJ-a Spotify oparta na sztucznej inteligencji wzbudza emocje wśród audiofilów, służy również jako bezpośrednia odpowiedź na spersonalizowane listy odtwarzania Apple Music, które zyskały znaczną popularność od czasu ich wprowadzenia.

READ  Osiągnięcia Disney Dreamlight Valley są zaskakująco intensywne

Oparta na algorytmach sekcja „For You” w Apple Music została doceniona za możliwość dostarczania spersonalizowanych rekomendacji muzycznych i wyselekcjonowanych list odtwarzania, zapewniając użytkownikom bezwysiłkowe przyjemne słuchanie.

Konkurencja między Spotify i Apple Music wywołała falę innowacji, z których ostatecznie skorzystali subskrybenci. Ponieważ obie platformy wciąż ewoluują i wykorzystują najnowocześniejsze technologie, konsumenci mogą oczekiwać bardziej spersonalizowanych i wciągających sposobów łączenia się ze swoją ulubioną muzyką.

Jak uzyskać dostęp do Spotify AI DJ

Dzięki anglojęzycznej wersji aplikacji możesz znaleźć swojego osobistego DJ-a AI, otwierając aplikację mobilną Spotify na urządzeniu z systemem iOS lub Android.

Stamtąd przejdź do centrum „Made for You” w zakładce „Search” i kliknij DJ.

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, dostosuj się .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.