Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Square Enix planuje „solidne” wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia nowych form treści

Square Enix planuje „solidne” wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia nowych form treści

Generatywna sztuczna inteligencja wywołała w ubiegłym roku wiele dyskusji zdjęciaA tekst i wideoAle wkrótce może to mieć wpływ również na branżę gier. Według prezesa Takashi Kiryu Square Enix oświadczyło, że planuje „solidne zastosowanie” sztucznej inteligencji i innych najnowocześniejszych technologii w 2024 r. w celu „tworzenia nowych form treści”. Wiadomość noworoczna.

„Sztuczna inteligencja i jej potencjalne konsekwencje są od pewnego czasu w dużej mierze przedmiotem debaty akademickiej” – powiedział. „Jednak wprowadzenie ChatGPT, które umożliwia każdemu łatwe tworzenie tekstów lub tłumaczeń bądź prowadzenie dialogu tekstowego, doprowadziło do szybkiego rozpowszechnienia się generatywnych systemów sztucznej inteligencji. Wierzę, że generatywna sztuczna inteligencja ma potencjał nie tylko do zmiany kształtu tego, co tworzymy , Ale także fundamentalnej zmiany procesów, dzięki którym tworzymy, w tym programowania.”

Firma zacznie go używać w celu poprawy produktywności w rozwoju i pomocy w marketingu. „Mamy nadzieję wykorzystać te technologie w dłuższej perspektywie do tworzenia nowych form treści dla konsumentów, ponieważ wierzymy, że innowacje technologiczne stanowią możliwości biznesowe” – dodał Kerio. Square Enix planuje także tworzenie bardziej wciągających doświadczeń w rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej, w tym „nowych form treści łączących świat rzeczywisty i światy wirtualne”.

Kiryu sprawdził nazwę ChatGPT, mimo że niedawno pozwany został jego twórca OpenAI New York Times Za naruszenie praw autorskich. Bezpośrednio w branży gier, firmy m.in zawór Powiedzieli, że mogą ograniczyć gry wykorzystujące sztuczną inteligencję na swoich platformach z powodu podobnych obaw.

Square Enix nie wspomniało konkretnie, że sztuczna inteligencja będzie wykorzystywana do tworzenia treści w postaci postaci, głosów, środowisk lub czegokolwiek innego. Wydaje się raczej, że jest to ambicja szersza niż cokolwiek konkretnego. Firma wypowiadała się w przeszłości na temat blockchain, NFT i Web 3.0, ale w tegorocznym przemówieniu wspomniała tylko o kilku z nich.

READ  Horizon Forbidden West oferuje tryb 60 klatek na sekundę – ale tylko na PS5