Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stany Zjednoczone pozywają administrację Bidena za zezwolenie na szczepionkę COVID-19 dla kontrahentów federalnych

Dwanaście stanów USA pozywa z republikańskimi gubernatorami administrację Bidena w celu zablokowania mandatu szczepionki przeciw COVID-19 dla wykonawców federalnych, argumentując, że jest to niezgodne z konstytucją i narusza federalne prawo zamówień publicznych.

Prezydent USA Joe Biden wydał 9 września dwa zarządzenia wykonawcze, żądając, aby wszyscy pracownicy federalnej władzy wykonawczej i kontrahenci federalni zostali zaszczepieni, mówiąc, że szczepionki są niezbędne do walki z COVID-19.

„Będziemy chronić zaszczepionych pracowników przed nieszczepionymi współpracownikami” – powiedział Biden.

Dziesięć stanów USA – Arkansas, Alaska, Missouri, Iowa, Montana, Nebraska, New Hampshire, Północna Dakota, Południowa Dakota i Wyoming – złożyło w piątek wspólny pozew w Sądzie Okręgowym USA dla Wschodniego Dystryktu Missouri.

Texas złożył osobny pozew w tej samej sprawie, a Floryda złożyła pozew w czwartek.

Piątkowe procesy nazwały mandat „kompleksowym w swoim zakresie” oraz „niekonstytucyjnym i nielegalnym”, powołując się na poprawkę konstytucyjną do uprawnień stanowych i federalnych ustaw dotyczących zamówień publicznych.

pobieranie

W filmie na Twitterze gubernator stanu Iowa Kim Reynolds powiedział, że mandat jest „nadużyciem władzy i nie będziemy go bronić”.

„To tylko pogorszy niedobory siły roboczej i problemy z łańcuchem dostaw, które hamują nasze ożywienie gospodarcze i wzmacniają bezprecedensową interwencję rządu w nasze życie” – powiedziała.

Biały Dom wyznaczył termin 8 grudnia na zaszczepienie pracowników wykonawców federalnych. Zaznaczył jednak, że wykonawcy są elastyczni w dotrzymaniu tego terminu.

Sądy amerykańskie w dużej mierze utrzymały w mocy wymogi dotyczące szczepień nałożone przez pracodawców, uniwersytety oraz stany i miasta.

Około 58 procent populacji USA zostało w pełni zaszczepionych, a ponad 66 procent Amerykanów otrzymało pojedynczą dawkę szczepionki COVID-19, według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: dwie minuty i jedna sekunda

Boostery COVID-19 rozpoczną się już 8 listopada

Pobierz formularz…

ABC / drut

READ  Co oznacza bańka podróżnicza na wyspę Nowej Zelandii - Cook to Australia