Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stogródka podpisała umowę na zakup 14 sklepów w Polsce

ZEA Supermarket Union Coop jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Dubaju
Sieć supermarketów w Emiratach Union Coop ogłosiła zamiar notowania akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Dubaju 18 lipca. Spółka podała w oświadczeniu, że dotychczasowym akcjonariuszom zaoferuje się dziesięć akcji za każdą akcję, a akcje będą sprzedawane samodzielnie. Portal jest zawieszony. Cena akcji zostanie ustalona w pierwszym dniu notowań.
Źródło: reuters.com

Stokrotka, kontrolowana przez Maxima Grupė, podpisała umowę nabycia 14 sklepów w Polsce.
Sieć sklepów spożywczych Stogródka podpisała umowę nabycia 14 sklepów spożywczych działających w Polsce na terenie województwa mazowieckiego. Transakcja ma zostać zamknięta do końca 2022 roku, pod warunkiem spełnienia określonych warunków zgodnie z umową, w tym uzyskania zgody urzędu antymonopolowego. Docelowa sprzedaż przejętych 14 sklepów ma przekroczyć 25 mln euro. Stogrodka to polska sieć sklepów spożywczych, która na koniec 2021 roku prowadzi ponad 800 sklepów własnych i franczyzowych, z przychodami przekraczającymi 1 mld euro. Stokrotka jest własnością Maxima Grupė od 2018 roku.
Źródło: maximagroupe.eu

Pushkart.ph planuje ekspansję do Cavite w Pampanga w trzecim kwartale
Internetowa platforma zakupów i dostaw artykułów spożywczych Pushkart.ph zamierza rozszerzyć działalność na miasta w Cavite i Pampanga do trzeciego kwartału tego roku. Pushcart.ph powiedział, że ekspansja na Cavite i Pampanga będzie prowadzona we współpracy z Metro Retail Stores Group, Inc., poprzez swoje supermarkety Metro.
Źródło: bworldonline.com

Amazon Prime zmienia swoje procedury anulowania, aby były zgodne z unijnymi przepisami konsumenckimi
Po rozmowach z Komisją Europejską i krajowymi organami ochrony konsumentów Amazon zobowiązał się do dostosowania swoich procedur anulowania do unijnych przepisów konsumenckich. Platforma umożliwia konsumentom z UE i EOG rezygnację z subskrypcji Amazon Prime dwoma kliknięciami za pomocą widocznego i wyraźnego przycisku „Anuluj”.
Źródło: ec.europa.eu

NielsenIQ i GFK łączą się
Dwie renomowane firmy zajmujące się badaniem rynku połączą się: NielsenIQ i GfK, eksperci ds. zachowań konsumenckich i kupujących, połączą się. Główny udziałowiec Advent International twierdzi, że te dwie firmy uzupełniają się.
Źródło: detaldetal.eu

READ  Poland's Infost uruchamia pierwszy nieoznakowany serwis przychodów z MyStide

Chiny: Misfresh ogłasza znaczące zakończenie niezależnego przeglądu wewnętrznego prowadzonego przez komitet audytu
MisFresh Limited („MisFresh” lub „Firma”), innowator i lider w chińskiej branży handlu detalicznego w sąsiedztwie, ogłosił wyniki wcześniej opublikowanego niezależnego przeglądu przeprowadzonego przez niezależną komisję audytu rady dyrektorów („Komitet Audytu”). .
Źródło: globenewswire.com

Ahold Delhaize Serbia przedstawił swój Raport Zrównoważonego Biznesu 2021
Sieć handlowa Ahold Delhaize Serbia przedstawiła swój raport zrównoważonego biznesu za 2021 r. Współpraca z Wydziałem Rolniczym w Belgradzie i akredytowanymi laboratoriami umożliwiła firmie opracowanie koncepcji innowacyjnej uprawy owoców i warzyw w celu ograniczenia pozostałości pestycydów w owocach i warzywach. Ustalanie standardów kontroli pestycydów w warzywach i tego typu produktach.
Źródło: agroberichtenbuitenland.nl

NOWA ZELANDIA: Detaliści twierdzą, że dostosowują się do potrzeb związanych z zakupami online, ponieważ konsumenci chcą robić zakupy online w przyszłym roku
Oczekuje się, że zakupy online ponownie wzrosną w przyszłym roku, ale mówi się, że sprzedawcy muszą nadal aktualizować swoją technologię. Nowe badania przeprowadzone przez globalną bankowość detaliczną, płatności i usługę zakupów Klarna pokazują, że czterech na dziesięciu Nowozelandczyków twierdzi, że do 2023 r. będzie robić głównie zakupy przez Internet. Puls zakupów: Nowa Zelandia40% kupujących w Nowej Zelandii uważa, że ​​do 2023 r. zrobi większość zakupów online.
Źródło: rzeczy.co.pl

Wietnam: VinShop dąży do sukcesu jako platforma do łączenia sklepów
Oczekuje się, że VinShop wkrótce stanie się odnoszącą sukcesy platformą do łączenia sklepów w Wietnamie, ze strategią biznesową podobną do Tokopedii w Indonezji. Rok po uruchomieniu VinShop połączył ponad 100 000 tradycyjnych sklepów spożywczych. Jednak liczba ta jest nadal skromna w porównaniu z potencjałem rynku.
Źródło: detalicznanews.asia

Senegalski start-up agritech „Abrigamart” zbiera 850 000 USD na finansowanie nasion
Roczny rynek świeżych owoców i warzyw w Senegalu wynosi pół miliona ton, co stanowi szansę rynkową o wartości 1 miliarda dolarów. Kompleksowe rozwiązanie oferowane przez Afrikamart umożliwia sformalizowanie nowego łańcucha wartości żywności i rozwój małych podmiotów rynkowych. Afrikamart, senegalski start-up, który wykorzystuje technologię cyfrową do przekształcania łańcucha wartości świeżych produktów rolnych, pozyskał 850 000 USD w postaci finansowania zalążkowego od wiodących firm venture capital, takich jak BLOC Smart Africa – zarządzany przez Bamboo Capital Partners, Orange Ventures, Launch. Afryka i stolica Terengganu.
Źródło: krishijagran.com

READ  Viessmann otworzy w Polsce instalację ciepłowodów za 200 mln euro

Nowa Zelandia: Odliczanie na plastikowych torbach na produkty oznaczonych jako „duże”
Odliczanie zostało okrzyknięte przez ekspertów za wycofanie plastikowych toreb. Sarah Tolbert, profesor nadzwyczajny nauk ścisłych i nauk o środowisku na Uniwersytecie Canterbury, powiedziała, że ​​to „wielkie” posunięcie franczyzy i „co firmy powinny robić”. Konsultant ds. zrównoważonego rozwoju, Nick Morrison, zgodził się, mówiąc, że „pchnie to” konsumentów we właściwym kierunku. Peter de Wet, dyrektor handlowy Countdown ds. nowych produktów, powiedział 1News, że klienci supermarketu zużywają 50 milionów plastikowych torebek na produkty rocznie. „Więc wpływ jest ogromny, możemy szybko zatrzymać duży pozytywny wpływ, jaki możemy mieć na środowisko”, powiedział.
Źródło: 1news.co.nz

Portoryko: Walmart sprzedaje sklepy Amigo, inwestuje 57 milionów dolarów w modernizacje
Walmart Puerto Rico ogłosił plany renowacji swojej sieci 25 sklepów i klubów na całej wyspie za pomocą inwestycji o wartości 57 milionów dolarów, która przyniesie na wyspę nowe technologie i sprzęt. Inwestycja w istniejące sklepy Walmart i lokalizacje Sam’s Club jest częścią szerszej strategii skoncentrowanej na rozwoju głównych nieruchomości firmy w Puerto Rico. Dodatkowo Walmart zgodził się sprzedać swoją sieć 11 supermarketów Amigo supermarketom Pueblo.
Źródło: newsismybusiness.com

US: Do widzenia, małe roboty. Dlaczego program dostaw produktów spożywczych Modesto firmy Save Martin został nagle zakończony?
Małe białe roboty, które stały się częścią krajobrazu Modesto, krążą po mieście dostarczając artykuły spożywcze. Urzędnicy w Save Mart Supermarkets potwierdzili, że ich autonomiczna, bezdotykowa flota dostawcza została wyładowana przez ich partnera z San Francisco. Technologie statków kosmicznych.
Źródło: modbee.com

USA: Walmart dodaje setki produktów po wydarzeniu open call
Walmart Inc. Po zakończeniu dziewiątego dorocznego otwartego naboru, kontynuuje swoje zaangażowanie w pozyskiwanie produktów od amerykańskich producentów. Podczas wydarzenia finaliści reprezentujący wszystkie 50 stanów zaprezentowali swoje produkty podczas 30-minutowego, wirtualnego i osobistego spotkania jeden na jednego w siedzibie Walmart w Bentonville w stanie Arkansas. Spośród 1100 firm, które zostały poproszone o sprzedaż swoich produktów przez detalistę, ponad 330 firm zawarło umowę, a 280 firm jest rozważanych pod kątem przyszłych umów. Wybrane produkty są dostępne na półkach Walmart lub Sam’s Club online na Walmart.com lub Walmart’s Marketplace.
Źródło: progresywnygrocer.com

READ  Marek Gundard wraca do Polski! To jest to, do czego poszedł, kiedy przybył