Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stokrotka kupi 14 sklepów spożywczych w Polsce

Spółka zależna Maxima Grupė Stokrotka Zgodziłem się kupić W województwie mazowieckim działa 14 sklepów spożywczych.

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana do końca tego roku, podlega pewnym warunkom, w tym zgody powiernika.

Emperia Holding, spółka zależna Maxima Grupė, która prowadzi w Polsce sieć sklepów spożywczych Stokrotka, kupiła w ubiegłym roku osiem sklepów na terenie Warszawy.

„Wyzywające czasy”

Dyrektor generalny Maxima Grupė i prezes zarządu Mantas Kuncaitis powiedział: „Pomimo trudnych czasów wierzymy w ten region zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i możliwości rozwoju. Dlatego byliśmy w stanie dalej inwestować i wdrażać Druga akwizycja W ciągu roku.

„Transakcja zawiera element nieruchomościowy, co jest zgodne z naszym kierunkiem wzmacniania portfela nieruchomości. Koncentrujemy się na rozwoju polskiego rynku poprzez rozwój organiczny oraz operacje M&A, z kluczowymi kryteriami, które dobrze wpisują się w biznes Stokrotki Model.

Polski detalista spodziewa się, że sprzedaż 14 sklepów przekroczy 25 mln.

„Planowany wzrost organiczny”

Arunas Gymnikas, Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu Stokrotki, dodał: „Po przejęciu ostatnich ośmiu sklepów do końca 2021 r. przejęcie 14 sklepów na terenie niedawno podpisanego obszaru województwa mazowieckiego jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję. Pozwala na dalszą ekspansję w regionie i planowany wzrost organiczny.

Do końca 2021 r. sieć sklepów Stokrotki liczyła ponad 800 sklepów własnych i własnych, o obrotach ponad 11 mld.

W 2018 roku Maxima Grupė . z siedzibą na Litwie Zakupiona sieć sklepów.

© 2022 Europejski Magazyn Supermarketów – Twoje źródło najnowszych Sprzedaż Aktualności. Artykuł autorstwa Dayoda Das. Kliknij Rejestracja Aby się zarejestrować ESM: Europejski Magazyn Supermarketów.

READ  Howland wygrał z Polską w wielkiej grze Massouriego | Wiadomości, gry, praca