Świątek w czołówce rankingów WTA

• Świątek powstrzymuje Vekica w San Diego, aby zdobyć ósmy tytuł w sezonie

Ika Svitek przedłużyła wczoraj swoją dominację w rankingu WTA po wygranej w San Diego Open w weekend.
Polska pokonała w niedzielnym finale chorwacką Donnę Vekić i odnotowała 64. zwycięstwo w 2022 roku, mimo przegranej w drugim secie.
Paula Padosa spadła o cztery miejsca z czwartego na ósme po przegranej z Hiszpanką Danielle Collins w ćwierćfinale w San Diego.
Swiatek zdobył swój ósmy tytuł, wygrywając w niedzielę 6-3 3-6 6-0 z Vekiciem.
Po tym, jak Vekic dwukrotnie błędnie trafił na punkt meczowy i zdobył trzeciego seta, by wyrównać Polaka, Swiatek wymachiwał pięścią i posłał tłumowi buziaka.
Świtek opowiedział o swoim podejściu do decydującego setu nowej imprezy WTA 500.
„Wiedząc, jak dobrze może służyć, chciałem być bardziej zrelaksowany w meczach rewanżowych. Nie myśl za dużo, użyj mojego instynktu i walcz o każdą piłkę.
Svidek dostał pierwszą przerwę w secie otwierającym, kiedy Vekic, który wcześniej w niedzielę musiał zakończyć przerwany deszczem półfinał, posłał backhand dla 4-2.
Kolejny błąd backhandu dał Svidkowi pierwszego seta, co skłoniło Vekica do sfrustrowanego rzutu rakietą na boisko.
Jednak Vecic odmówiła poddania się bez walki i wyrównała walkę siłą swojego potężnego serwisu i uderzeń w ziemię.
W decydującym momencie Svidek wystrzeliła zwycięzcę z pola krzyżowego i objęła prowadzenie 2:0, co zdecydowanie przechyliło rozpęd na jej korzyść.
Swiatek, który w kwietniu zajął pierwsze miejsce na świecie po odejściu Asha Pardy’ego na emeryturę, ma teraz w sezonie 64-8 lat.
21-latek wygrał w tym roku US Open i French Open i będzie gorącym faworytem, ​​gdy finały WTA rozpoczną się 31 października w Fort Worth.
Vekic, która przeszła operację kolana po zeszłorocznym Australian Open, po wygranej z Danielem Collinsem, Ariną Sabalenką i Karoliną Pliskovą może wspiąć się z numerem jeden na trzy sety w finale.
„Bardzo się cieszę, że wróciłeś i zagramy wiele finałów” – powiedział Świtek.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska Najnowsze aktualizacje: Biden w Polsce na spotkaniu z sekretarzem NATO