Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Świątek został wybrany Piłkarzem Roku w Polsce przez Xinhua

Iga całuje trofeum Świątek podczas ceremonii wręczenia nagród turnieju tenisowego US Open 2022 w Nowym Jorku, 10 września 2022 r. (Xinhua/Liu Jie)

Po zdobyciu tytułów French Open i US Open w 2022 roku Sviatek była faworytką do tej nagrody, kiedy miała passę 37 zwycięstw i zajęła pierwsze miejsce na świecie w rankingu WTA.

Warszawa, Jan. 7 (Xinhua) — tenisistka nr 1 na świecie Ika Świadek została w sobotni wieczór wybrana Polską Sportsmenką Roku 2022.

Sportowiec Roku jest uznawany za jedną z najbardziej prestiżowych nagród sportowych w Polsce. Po zdobyciu tytułów French Open i US Open w 2022 roku Sviatek była faworytką do tej nagrody, kiedy miała passę 37 zwycięstw i zajęła pierwsze miejsce na świecie w rankingu WTA.

„Chciałbym podziękować wszystkim za oddane głosy. Sport powinien nas łączyć i dawać pozytywne emocje. Cieszę się, że dostarczyłem dużo tych emocji w 2022 roku. Mam nadzieję, że przyszły rok również będzie dla mnie bardzo dobry. Trzymajcie za mnie kciuki” – powiedział Świątek w wiadomości wideo.

Ika Świątek pozuje z trofeum podczas ceremonii wręczenia nagród turnieju tenisowego French Open na Roland Garros w Paryżu, 4 czerwca 2022 r. (Xinhua/Gao Jing)

Nie mógł uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród Sviatek ze względu na udział w United Cup w Australii. W sobotę na scenie pojawił się jego ojciec, Tomasz Świdek.

„Jestem bardzo dumna z osiągnięć mojej córki. Liczyłam, że zajmie pierwsze miejsce, ale nie sądziłam, że w ciągu roku osiągnie tak wiele. Osiągnęła świetne wyniki, celowała. Jest ambasadorem Polski na arenie międzynarodowej scenie” – powiedział Tomasz Świdek.

Drugie miejsce w głosowaniu zajął motocyklista żużlowy Bartosz Zmarzlik, a trzeci napastnik FC Barcelony Robert Lewandowski.

Trener Świątka Tomasz Wiktorowski otrzymał nagrodę trenera roku, a reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn została drużyną roku.

READ  Sąd Najwyższy UE utorował drogę Polsce i Węgrom do obcięcia miliardów