Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że wariant Omicron niedługo zarazi połowę Europy

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że wariant Omicron związany z COVID-19 zarazi ponad połowę Europejczyków, ale nie należy go uważać za endemiczną chorobę podobną do grypy.

Dzisiaj, we wtorek, Hans Kluge, dyrektor na Europę w Światowej Organizacji Zdrowia, powiedział, że Europa odnotowała ponad 7 milionów nowo zgłoszonych przypadków w pierwszym tygodniu 2022 roku, więcej niż podwojenie w ciągu dwóch tygodni.

„W tym tempie Institute for Health Metrics and Evaluation przewiduje, że ponad 50 procent populacji na tym obszarze będzie miało Omicron w ciągu najbliższych 6-8 tygodni”, powiedział Kluge, odnosząc się do centrum badawczego na Uniwersytecie Waszyngtońskim.

Powiedział, że pięćdziesiąt z 53 krajów w Europie i Azji Środkowej odnotowało przypadki najbardziej zaraźliwego typu.

Pojawiają się jednak dowody, że Omicron bardziej wpływa na górne drogi oddechowe niż na płuca, powodując łagodniejsze objawy niż poprzednie warianty.

Ale Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że ​​potrzebne są dalsze badania, aby to udowodnić.

Hiszpański premier Pedro Sanchez powiedział w poniedziałek, że nadszedł czas, aby zmienić sposób śledzenia rozwoju COVID-19, aby zamiast tego zastosować metodę podobną do grypy, ponieważ jego śmiertelność została zmniejszona.

Może to oznaczać traktowanie wirusa jako choroby endemicznej, a nie pandemii, bez rejestrowania każdego przypadku i bez testowania wszystkich osób wykazujących objawy.

Ale to „daleka droga” według Catherine Smallwood, dyrektor ds. nagłych wypadków WHO, dodając, że endemiczność wymaga stabilnej i przewidywalnej transmisji.

READ  Od talibów do ziemi Ronaldo, afgańskie futbolówki znów trenują

„Wciąż mamy do czynienia z ogromną niepewnością i wirusem, który ewoluuje bardzo szybko i stwarza nowe wyzwania” – powiedział Smallwood. „Na pewno nie jesteśmy w takim punkcie, w którym możemy nazwać go endemicznym”.

„Z czasem może to stać się epidemią, ale zdefiniowanie tego do 2022 roku jest w tym momencie nieco trudne”.

Reuters

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszenia, strzałki w prawo iw lewo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 3 minuty 36 sekund

Jak rozmawiać z dziećmi o szczepionce przeciwko COVID-19?

Pobierz formularz…