Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Świdek wygrał mecz otwierający sezon i pomógł Polsce pokonać Brazylię w Pucharze Zjednoczonych Narodów

Świdek wygrał mecz otwierający sezon i pomógł Polsce pokonać Brazylię w Pucharze Zjednoczonych Narodów

PERTH, Australia – Numer 1 na świecie Ika Sviatek rozpoczęła sezon 2024 od zwycięstwa, wygrywając 6:2, 6:2 z nr 11 Beatriz Haddad Mia w Pucharze United. Zwycięstwo Świdka dało Polsce prowadzenie 1:0 nad Brazylią w pierwszym meczu grupy A. Zwycięstwo przedłużyło aktywną passę Świtka do 12 kolejnych meczów.

Hubert Hurcox podążył za Svidkiem i pokonał Thiago Seybotha Wilde'a 6:7(4), 6:2, 6:3 w dwie godziny i 24 minuty. Zwycięstwo dało Polsce niepodważalne prowadzenie 2:0 i zremisowało w grze mieszanej. Brazylia przegrała pierwszy mecz z Hiszpanią i przegrała w grupie A z wynikiem 0:2.

Sobotni mecz był nie tylko rewanżem za zeszłoroczny półfinał French Open, ale także przyniósł dwie dłuższe passy zwycięstw przeciwko sobie. Świątek i Haddad Maia zakończyli sezon 2023 bez porażki. Świtek zakończył rok na pierwszym miejscu z 11 zwycięstwami z rzędu i zapewnił sobie zwycięstwo w China Open i WTA Finals. Haddad Mia zdobyła tytuł WTA Elite Trophy Zhuhai i przedłużyła swoją passę do siedmiu w United Cup po pokonaniu Sary Soripes Dormo pierwszego dnia.

W trzecim spotkaniu w karierze Świtek od początku przejął kontrolę i nigdy nie odpuścił. Haddad Mia zaserwował na otwarcie meczu, po czym Svitek rozegrał pięć gemów z rzędu, wywierając nieustanną presję na boisku, aby zamknąć seta po dwóch gemach.

Hadad Mia zwiększyła swoją agresję w drugim secie i zdobyła pierwsze trzy break pointy meczu. Jednak Światek nie pozwolił im wszystkim wyjść na prowadzenie 4:1. Brazylijczyk w końcu przełamał serwis po uderzeniu bekhendu w odpowiednim momencie i zmniejszył przewagę do 4:2. Świątek odpowiedział zdobywając 8 z kolejnych 10 punktów i po 1 godzinie 18 minutach przypieczętował zwycięstwo.

Świątek zakończył turniej z 21 zwycięzcami. Poprawił swój rekord nad Brazylią do 2-1.

Hurcox, który w 2023 roku zdobył tytuły w Marsylii i Szanghaju, ma bilans 26-6 z graczami spoza pierwszej 50-tki w rankingu Pepperstone ATP w zeszłym sezonie, a Polska w finale Grupy A zmierzy się z Hiszpanią. Kiedy w poniedziałek Alejandro Davidovic zmierzy się z Foginą, będzie wydawało się, że w nowym sezonie pozostanie niepokonany. Sviatek, Sara Soripes kontra Tarmo.

READ  Prezydent Ukrainy Andrzej Duda mówi, że Polska nie wyśle ​​myśliwców w przestrzeń powietrzną Ukrainy.

Kontynuuj więcej…