Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szczepienia to jedyne wyjście z „nieokreślonej” blokady

Ponieważ liczba infekcji w Sydney nie ustąpiła, szef najwyższego organu medycznego Australii ostrzegł, że stolica Nowej Południowej Walii może stanąć w obliczu „nieokreślonego” zablokowania – z jedną wyraźną ścieżką wyjścia.

Prezes Australijskiego Towarzystwa Medycznego (AMA), Omar Khurshid, powiedział, że miasto patrzy na życie z ograniczeniami „w dającej się przewidzieć przyszłości, dopóki wszyscy nie będą szczepionka„nakłaniając mieszkańców Sydney do posłuszeństwa” nakazy zdrowotne.

„Oczywiście nie mamy wystarczającej ilości szczepionek, aby zaszczepić całe społeczności Sydney, więc jedyną opcją jest na razie pokonanie tego wirusa” – powiedział dr Khurshid.

„Szczepionki wykonują swoją pracę, wiemy, że wykonują swoją pracę i widzimy wielu młodych ludzi w szpitalu na OIOM, a nie dużą liczbę starszych osób, które widzieliśmy w Victorii.

To znak, że szczepionki działają. Szczepionki są naszym wyjściem z tego na dłuższą metę, ale teraz, w dzisiejszym Sydney, jedynym sposobem na powstrzymanie rozprzestrzeniania się tego wirusa jest powstrzymanie ludzi od mówienia do siebie, zbliżania się do siebie, oddychania wzajemnie i kaszląc na siebie.

„Wiemy to z lekcji, których nauczyliśmy się podczas blokady, podczas pandemii i naszą jedyną opcją jest zrobienie tego, co należy teraz zrobić tutaj w Sydney”.

Związane z: Zdjęcia przedstawiają rzeczywistość Sydney Covid-19

Konsultant Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) COVID-19 W odpowiedzi epidemiolog z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii Marie-Louise McLaws otrzymał podobne ponure ostrzeżenie o długości blokady w Sydney – która obecnie ma wygasnąć w następny piątek, 30 lipca.

„Potrzebujemy jeszcze trzech do czterech tygodni, ponieważ musimy uzyskać ten procent [of cases in people who haven’t been in full lockdown] do zera” – powiedział profesor McLaws Projekt Ostatnia noc.

„Gdy osiągniemy zero, musimy utrzymać to przez 14 dni, aby upewnić się, że wszystko jest poluzowane.

READ  Zapadająca się gwiazda wywołuje jedną z najbardziej epickich kosmicznych eksplozji w historii

„Teraz możesz znieść kilka drobnych ograniczeń, ale nie będziesz w stanie znieść ich wszystkich do 28 dni po pierwszym zera dla każdego członka społeczności, który nie był w pełni zablokowany.

„To dużo czasu:„ Spodziewaj się kolejnych dwóch miesięcy, zanim całkowicie to wyczyścimy… Ale nie musimy długo pozostawać w areszcie”. “

Szczepionka Przeciwko Covid-19 to jedyny sposób na powrót Australijczyków do normalnego życia, ale jako naród walczymy.

News.com.au Nasz najlepszy strzał Kampania odpowiada na Twoje pytania dotyczące wprowadzenia szczepionki przeciw Covid-19.

Można śmiało powiedzieć, że wprowadzenie szczepionki zdezorientowało Australijczyków. Przeanalizujemy szczegóły i podamy jasne informacje, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Jak na przykład NSW zgłosiło 98 kolejnych przypadków Dziś rano, dyrektor ds. zdrowia Kerry Chant Po raz kolejny ujawniła dokładnie, dlaczego każdy Australijczyk powinien być zdesperowany Aby zdobyć szczepionkę Covid-19.

Spośród 82 mieszkańców Sydney – w różnym wieku – obecnie przebywających w szpitalu z wirusem, 24 jest na oddziale intensywnej terapii – a tylko jeden z nich otrzymał pojedynczą dawkę AstraZeneca.

„Szczepienie ma kluczowe znaczenie” – powiedział dziennikarzom dr Chant.

“Czy mogę po prostu nakłonić wszystkie kwalifikujące się osoby w społeczności do złożenia wniosku i umówienia się na wizytę. Przejdź do sprawdzania uprawnień i uzyskaj dostęp do szczepionki. Zachęcam każdego, zwłaszcza powyżej 60. roku życia, aby poszedł po szczepionkę AstraZeneca od swojego lekarza rodzinnego i pamiętaj, że powiedział również, że lekarze rodzinni ciężko pracują i będą stawiać starsze osoby nad młodszymi pod względem rezerwacji, ze względu na potrzebę ochrony naszych seniorów.

“Nawet pojedyncza dawka AstraZeneca może mieć pewien efekt, tak samo jak pojedyncza dawka Pfizera, ale dwie dawki zapewniają optymalną ochronę. A dwie dawki szczepionki mogą naprawdę zmniejszyć ryzyko hospitalizacji i śmierci związanej z Covid”.

READ  Nowo odkryta planeta może zawierać chmury wodne

Związane z: Darmowe szczepionki „Złotej Klasy” dla nielicznych szczęśliwców

W wiadomości podobnej do jej stanu w piątek, CHO powiedziała: „konieczne jest, abyśmy żyli całkiem normalnie z tym wirusem delta i jakimkolwiek innym wariantem, który można wyeliminować, ponieważ jako społeczeństwo musimy masowo zaszczepić się, a także będziemy mieli żyć z dopalaczami”.

Chociaż dr Chant powiedziała, że ​​chciałaby ostatecznie zaszczepić 80 procent dorosłej populacji w Nowej Południowej Walii, były zastępca głównego lekarza medycyny, Nick Cutsworth, powiedział, że ogólnokrajowe blokady nie będą już potrzebne za około cztery miesiące – kiedy stanie się 50 procent ludności, a także Australijczyków. szczepionka.

Mówiąc do Australijski audyt finansowy„Musimy przyjrzeć się konsekwencjom zamknięcia dla młodych australijskich miejsc pracy w gospodarce pracy tymczasowej i zdrowiu psychicznym” – powiedział dr Cotsworth.

„2021 powinien być rokiem transformacji, ponieważ społeczność australijska przyzwyczaja się do idei Covid w naszej społeczności dzięki udanemu programowi szczepień, a 2022 powinien być rokiem, w którym mamy Covid w Australii” – powiedział.