Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szczepionka Covid: 96% Brytyjczyków rozwija przeciwciała po jednym trafieniu, stwierdzono w badaniu | Korona wirus

Ponad 90% Brytyjczyków rozwija przeciwciała przeciwko koronawirusowi po przyjęciu pojedynczej dawki wirusa HIV AstraZeneca Lub szczepionki Pfizer, a prawie 100% robi to po drugiej szczepionce, pokazują badania.

Te wyniki, oparte na badaniu 8517 osób w Anglii i Walii, są najnowszym dowodem na to, że dwa główne filary kampanii szczepień w Wielkiej Brytanii okazały się bardzo skuteczne.

Badania wykazały, że 96,42% osób, które otrzymały szczepionkę, rozwinęło przeciwciała 28 do 34 dni po pierwszej dawce. Wzrosło do 99,08% w ciągu siedmiu do 14 dni od drugiego ostrzeżenia.

Naukowcy z University College London (UCL) odkryli, że obie szczepionki były równie dobre w stymulowaniu przeciwciał potrzebnych do zwalczania Covid-19.

„To jedno z pierwszych badań nad szczepionkami w prawdziwym świecie w Wielkiej Brytanii i to wspaniała wiadomość” – powiedziała dr Maddy Schrotree, naczelna autorka artykułu zawierającego wyniki.

Ponad 9 na 10 dorosłych w Wielkiej Brytanii je ma Pfizer Szczepionka AstraZeneca wyprodukowała przeciwciała przeciwko wirusowi w ciągu miesiąca od pierwszego zastrzyku.

„To niezwykłe, jak dobrze działają te szczepionki, zwłaszcza biorąc pod uwagę szybkość, z jaką zostały opracowane. To prawdziwe osiągnięcie nauki w obliczu najniebezpieczniejszej pandemii stulecia”.

Wnioski opierają się na analizie 13232 próbek przeciwciał dostarczonych przez 8517 dorosłych w badaniu, z których żaden nie miał przeciwciał przed otrzymaniem pierwszej dawki szczepionki. Każdy, kto miał przeciwciała, został wykluczony.

Średni wiek uczestników wynosił 65 lat, co odzwierciedla starsze grupy wiekowe, które jako pierwsze w Wielkiej Brytanii otrzymały szczepionki Covid, szeroko chwalone przez NHS. Program ruszył 8 grudnia.

Wskaźniki przeciwciał początkowo rosną szybciej u osób, które otrzymały szczepionkę Pfizer / BioNTech niż u osób, które otrzymały szczepionkę Oxford / AstraZeneca. Jednak po czterech tygodniach biorcy któregokolwiek z nich wykazywali prawie identyczne pozytywne wskaźniki przeciwciał.

READ  Procedura endoskopowa spala hormon głodu w celu utraty wagi

Zespół projektu UCL Virus Watch odkrył, że po podaniu pojedynczej dawki szczepionek stymulował on produkcję mniejszej liczby przeciwciał u osób starszych, które były bardziej narażone na zarażenie ciężką Covid i śmierć podczas pandemii w porównaniu z osobami młodszymi. Ale kiedy wszyscy otrzymają drugą dawkę, ludzie w każdym wieku mają bardzo wysoki poziom przeciwciał.

Poziom przeciwciał po pojedynczym wstrzyknięciu jest również niższy u osób z niektórymi podstawowymi schorzeniami, w tym rakiem, cukrzycą i chorobami serca, a także u osób przyjmujących leki hamujące układ odpornościowy, zwykle w leczeniu raka. Jednak ta różnica zniknęła ponownie, gdy wszyscy uczestnicy otrzymali drugą szczepionkę, powiedzieli naukowcy.