Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szczęsny kończy karierę po rzutach karnych dla Polski

Szczęsny kończy karierę po rzutach karnych dla Polski

Juventus Bramkarz Wojciech Szczęsny przyznał, że gdyby nie udało mu się zakwalifikować, odszedłby z reprezentacji Polski. Euro 2024 Tego lata, po zwycięskim meczu rzutów karnych przeciwko Walii we wtorek wieczorem.

Szczęsny obronił we wtorkowy wieczór w Cardiff kluczowy rzut karny byłego zawodnika Manchesteru United Dana Jamesa i to wystarczyło. Wyślij Polska z Euro do Niemiec Tego lata. Po 120 minutach gry oba kraje zremisowały 0:0.

Zapytany przez beIN Sports, czy mecz z Walią byłby ostatnim, gdyby Polska nie wygrała, Szczęsny odpowiedział stanowczo: „Och, tak”.

Szczęsny, występujący w reprezentacji Polski w 81 meczach, ma teraz wystąpić na swoich czwartych z rzędu mistrzostwach Europy, po tym jak został zaproszony na poprzednie edycje w latach 2012, 2016 i 2021.

Strzelec Juventusu opowiedział także o swoich przygotowaniach do rzutów karnych.

„Nie było w tym żadnej psychologii, analizowałem wykonawców rzutów karnych i nie było żadnej różnicy, ponieważ wszyscy zaczęli strzelać środkiem, żaden z nich nie robił tego wcześniej.

„Chodzi bardziej o presję wywieraną na zawodników niż na bramkarza, kiedy nadchodzi decydujący rzut karny i wiesz, że to duża kara za presję, presja jest i myślę, że w tym momencie był to (Dan) James”.

Polska pokonała Walię 5:4 w rzutach karnych, po czym James został wyrzucony z boiska przez Szczęsnego, gdy dziewięć kolejnych kopnięć trafiło w tył siatki.

„Współczuję mu, ale byłem bardzo pewny, że go obronię, bo to duża kara, nie chcesz spudłować, chcesz trafić w cel, więc wybrał łatwą opcję, zgadłem słusznie. , to było trochę szczęścia.

READ  Sąd federalny pozew zbiorowy przeprasza premiera stanu Scotta Morrisona przed ambasadą RP