Szwecja wygrała z Polską

Victor Clausen strzelił zwycięską bramkę, gdy Szwecja pokonała Polskę 3-2 w St. Petersburgu.

Szwecja objęła prowadzenie 2:0 po deblu Emila Forsberga, zanim gol Roberta Lewandowskiego w drugiej połowie przywrócił nadzieję Polaków na awans do jednej z drużyn zajmujących trzecie miejsce.

Jednak skrzydłowy z Krasnodaru Clausen, który był rezerwowym w drugiej połowie, zajął trzecie miejsce dla Szwecji w czwartej minucie dogrywki.

Szwecja zmierzy się teraz z Ukrainą, Czechami lub Szwajcarią we wtorek w 16. rundzie w Glasgow, aw poniedziałek zmierzy się z Chorwacją w Kopenhadze po wygranej 5:0 z rywalami z grupy E, Hiszpanią, Słowacją.

Szwecja awansowała z fazy grupowej w Euro Finale po raz pierwszy od awansu do ćwierćfinału w 2004 roku, przedłużając swoją serię bez porażki w 2021 roku do ośmiu meczów.

Strzelili od pierwszego ataku. Forsberg eksplodował piłkę po tym, jak kolega z drużyny Alexander Isaac zmierzył się z krawędzią pola i uderzył solidnym wykończeniem w dolnym rogu.

Lewandowski, który w tym sezonie jest rekordzistą Bundesligi z 41 golami, musiał wyrównać dla Polski w 18. minucie, kiedy jakoś nie trafił po dwóch kęsach Cherry.

Napastnik Bayernu Monachium Piotr Gilinsky tuż obok słupka uderzył w poprzeczkę, a po powrocie do niego piłka trafiła w poprzeczkę, zanim Szwedzi zdołali ją wyraźnie złamać.

Polska zaczęła wchodzić do gry i przełamać żółty mur obronny Szwecji tuż przed przerwą.

Pomocnik Napoli Jilinsky dobrze połączył się z Lewandowskim i strzelił w górny róg, który znakomicie obronił szwedzki bramkarz Robin Olson.

Obaj bramkarze powiedzieli, że oszczędności na początku drugiej połowy. Polak Wojciech Szczecsne oddał strzał Robina Guissena, a Olsen Crescors był pełnometrażowy, by zablokować próbę Kryżovii.

Polska opuściła górę w 59. minucie, kiedy Forsberg strzelił drugiego gola dla Szwecji, pierwszy raz z okolicy, po szybkiej kontrataku.

Ale Polska wróciła przez Lewandowskiego w ciągu dwóch minut, wcisnął się do środka i podkręcił wspaniały finisz prawą nogą obok Olsona.

READ  Stogródka podpisała umowę na zakup 14 sklepów w Polsce

Długi check VAR zniweczył równowagę dla polskiego spalonego po tym, jak Jacob Schweizerk strącił kasyno z bliskiej odległości.

Kiedy skończył się czas dla Polski, ciekawy zastępca, Presmisla Frankowski, wybrał na krzyż Lewandowskiego, który kontrolował dom, by ustawić finał trybun i milczał.

Był to 69. gol Lewandowskiego w 122 występach na arenie międzynarodowej, ale Clausen zakończył zaufanie Polaków po tym, jak został ustawiony przez Dejana Kulzewskiego w dogrywce.