Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Tajwan rozmieszcza myśliwce, aby przeciwdziałać największej w historii chińskiej agresji wojskowej

Tajpej: Chiny rozzłościły Tajwan, ogłaszając utworzenie Chińskiej Republiki Ludowej z największym w historii wtargnięciem chińskich sił powietrznych do strefy obrony powietrznej wyspy.

Ministerstwo obrony Tajwanu poinformowało, że bojownicy Tajwanu maszerowali przeciwko 38 chińskim samolotom w dwóch partiach w piątek. Powiedział, że Tajwan wysłał myśliwce, aby ostrzec chińskie samoloty, podczas gdy systemy rakietowe zostały rozmieszczone w celu ich monitorowania.

„Chiny nieumyślnie zaangażowały się w militarną agresję szkodzącą pokojowi w regionie” – powiedział dziennikarzom premier Tajwanu Su Tsing-chang w sobotę rano.

Myśliwiec F-16 Tajwańskich Sił Powietrznych leci obok chińskiego bombowca H-6K podczas wcześniejszego wtargnięcia.przypisane mu:plik

Pierwsza fala nalotów objęła 18 myśliwców J-16, cztery myśliwce Su-30 oraz dwa bombowce atomowe H-6 i samolot do zwalczania okrętów podwodnych, natomiast druga fala obejmowała 10 J-16, 2 H-6 i alarm …wcześnie. Ministerstwo powiedziało samoloty.

Według mapy wydanej przez ministerstwo pierwsza partia chińskich samolotów przeleciała w pobliżu wysp Pratas, a dwa bombowce przeleciały w pobliżu atolu.

pobieranie

Druga grupa poleciała do Kanału Bashi, który oddziela Tajwan od Filipin, głównej drogi wodnej łączącej Ocean Spokojny z spornym Morzem Południowochińskim.

Tajwan, który Chiny uważają za swoje siły powietrzne, od ponad roku narzeka na powtarzające się misje chińskich sił powietrznych w pobliżu demokratycznie rządzonej wyspy, często w południowo-zachodniej części strefy obrony powietrznej w pobliżu kontrolowanych przez Tajwan wysp Pratas.

Chiny jeszcze nie skomentowały. Wcześniej powiedział, że takie loty mają na celu ochronę suwerenności kraju i „zmowę” między Tajwanem a Stanami Zjednoczonymi, największym międzynarodowym sponsorem wyspy.

READ  Gabi Pettito: Sekcja zwłok Briana Laundry'ego niejednoznaczna po znalezieniu ciała