Tak szczęśliwy dla Ciebie: Polak Robert Lewandowski świętuje wygraną Iki Świdek w US Open

Polska gwiazda piłki nożnej Robert Lewandowski pochwalił Ikę Świdek po tym, jak została pierwszą kobietą w kraju, która wygrała koronę US Open w sobotę, 10 września.

Ika Świadek pierwszą Polką, która wygrała US Open (AP Photo)

Przegląd najważniejszych wydarzeń

• Ika Świadek została pierwszą polską zawodniczką, która wygrała tytuł US Open
  • W finale Swiatek pokonał Ones Jabura w równych setach
  • To trzeci tytuł Wielkiego Szlema Świtka

Wielki polski Robert Lewandowski w niedzielę pochwalił Ikę Świdek, mówiąc, że był zachwycony tenisową sensacją po tym, jak zdobyła koronę singli US Open kobiet. Ika Światek wygrał w sobotę swój pierwszy tytuł US Open na Flushing Meadows, pokonując w finale rozstawionego z numerem 5 Onsa Zabiura w setach z rzędu.

Iga została Svitek Rafael Nadal został dopiero drugim tenisistą, który wygrał więcej niż jednego Wielkiego Szlema w sezonie 2022, stając się światowym numerem 1, po triumfie we French Open z koroną US Open. Była to trzecia korona Wielkiego Szlema Świdek, gdy polska gwiazda potwierdziła swój status czołowej zawodniczki singli kobiet.

Svidek zademonstrował swój najlepszy tenis w secie otwierającym, pokonując natchnionego Onsa Zabiura, zanim powstrzymał nerwy w remisie drugiego seta, aby wygrać finałowe 6-2, 7-6 (5) w ciągu godziny i 51 minut . koronę i została pierwszą Polką, która to zrobiła.

Robert Lewandowski w mediach społecznościowych chwalił historyczny wyczyn Svidka po panowaniu 21-latka w Nowym Jorku.

„Gratulacje Iga! Jesteś wspaniałym mistrzem i ponownie udowodniłeś to na największej scenie. Bardzo się cieszę” – powiedział Lewandowski.

Iga Światek pochwalił wysiłki Onsa Zabiura, gdy tunezyjska gwiazda zajęła drugie miejsce w dwóch kolejnych Wielkich Szlemach, po tym jak dotarła do finału na Wimbledonie. Zapier był w szczytowej formie w 2022 roku, wygrywając w Madrycie i Berlinie, zanim Elena Rybakina wróciła z planu, by zakończyć swoje nadzieje na tytuł na Wimbledonie.