Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Taylor Hawkins umiera: Perkusista Foo Fighters Taylor Hawkins umiera w wieku 50 lat

Taylor Hawkins umiera: Perkusista Foo Fighters Taylor Hawkins umiera w wieku 50 lat

Taylor Hawkins, perkusista popularnej amerykańskiej grupy rockowej Foo Fighters, zmarł w wieku 50 lat.

Taylor Hawkins, jeden z największych perkusistów rocka, zmarł nagle w wieku 50 lat.

Foo Fighters opublikowało późnym piątkowym wieczorem krótkie oświadczenie w mediach społecznościowych, potwierdzające tragiczne wieści.

Rocker i tata trójki dzieci nie odpowiadali w pokoju hotelowym w Bogocie w Kolumbii, gdzie zespół miał wystąpić na piątkowym festiwalu, donosiły lokalne media.

Zespół napisał na Twitterze: „Rodzina Foo Fighters została zdruzgotana nagłą i tragiczną stratą naszej ukochanej Taylor Hawkins.

„Jego muzyczny duch i zaraźliwy śmiech będą żyć z nami na zawsze”.

„Nasze myśli są z jego żoną, dziećmi i rodziną i prosimy, aby ich prywatność była traktowana z najwyższym szacunkiem w tym niewyobrażalnie trudnym czasie” – kontynuowało oświadczenie.

Ikony rocka i fani zespołu połączyli odpowiedzi, aby pokazać swoje wsparcie.

Fan opublikował fragment wywiadu z Davem Grohlem w 1997 roku, w którym Grohl wspomniał, że poprosił Hawkinsa o dołączenie do zespołu, gdy grał na perkusji dla Alanis Morissette.

„Nie wyobrażałem sobie, że opuści Alanis Morissette, ponieważ była wtedy największą artystką na świecie. Więc kiedy zadzwoniłem do niego i powiedziałem: „Hej, szukam perkusisty”, powiedział: „Wiesz Jestem twoim facetem”. I myślę, że ma to więcej wspólnego z naszymi osobistymi relacjami niż z czymkolwiek muzycznym. I szczerze mówiąc, nadal tak jest. Nasza muzyczna relacja, fundamentem tego jest nasza przyjaźń, dlatego właśnie, kiedy my”. ponownie wskakujemy na scenę i gramy, jesteśmy tak połączeni, ponieważ jesteśmy jak najlepsi przyjaciele, a to świetna rzecz”.

Foo Fighters nie ujawniło od razu przyczyny śmierci.

Wraz z ogłoszeniem, konto na Twitterze z Picnic Stereo Fest – ważnego wydarzenia muzycznego w Kolumbii, na którym zespół miał wystąpić w piątek – potwierdziło, że Foo Fighters nie wejdzie na scenę.

Przedstawiciel zespołu powiedział tocząca się skała Zespół jest obecnie w trasie po Ameryce Południowej.

READ  Tajwańscy wyborcy stają w obliczu potoku prochińskiej dezinformacji

Na początku tego miesiąca zespół ogłosił, że jeszcze w tym roku po raz pierwszy od 2018 roku wyruszy w trasę po Australii, z koncertami na stadionach w Perth 30 listopada, Melbourne 4 grudnia, Brisbane 10 grudnia i Sydney 12 grudnia.

Dave Grohl powiedział wtedy, że on i jego zespół mają silne powiązania z Australią.

„Odkąd po raz pierwszy zszedłem w dół Nirvany, zawsze było to magiczne schronienie, miejsce, na które zawsze czekamy” – powiedział mediom w momencie ogłoszenia.

„Nigdy nie mieliśmy złych tras – nigdy nigdzie tak naprawdę nie robiliśmy złych tras – ale jest coś w Australii i Australijczykach, z którymi czujemy się bliżsi… może to miłość do wielkich gitar. Wiele miejsc nie mają taką samą pasję do rocka jak Australijczycy”.

„Rock jest bardziej celebrowany w Australii niż w Ameryce, w Ameryce dzieje się coś wspaniałego, ale przyjeżdżam tutaj i jest tu wiele świetnych zespołów, a imprezy się odbywają”.

Zespół miał również wystąpić na Grammy 3 kwietnia.

pozdrawiam Taylor

Wkrótce po ogłoszeniu wiadomości o jego śmierci, hołdy dla Taylora zaczęły napływać w mediach społecznościowych od fanów i rówieśników z branży.

Jeden z użytkowników Twittera napisał: „RIP Taylor Hawkins.

„Piękny mężczyzna, który przyniósł radość wielu”.

Inny napisał: „W całkowitym szoku i niedowierzaniu po odejściu Taylora Hawkinsa. Zawsze miałem dla niego wiele podziwu.

„Niesamowity perkusista i klejnot faceta, który zawsze cieszył się przebywaniem w pobliżu. Jestem absolutnie zdruzgotany… Moje najgłębsze kondolencje dla jego kolegów z zespołu i jego rodziny.”

Trzeci fan napisał na Twitterze: „Nie mogę nawet zacząć opisywać efektu, jaki bębnienie Taylora Hawkinsa wywarło na Foo. Zawodnicy Foo, których znamy dzisiaj, nie byliby tutaj bez niego”.

„Wpadnij w legendę. Będziemy za nim tęsknić.”

Kolega amerykański rockman Tom Morello napisał: „Niech Bóg cię błogosławi Taylor Hawkins. Kochałem twojego niepowstrzymanego rockowego ducha i siłę. Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu”.

READ  Zara i jej pies przewodnik spotkały się z niezliczoną liczbą odmów przyjęcia taksówek i wspólnych przejazdów, mimo że są one nielegalne

Ozzy Osbourne dodał, że był „naprawdę niesamowitą osobą”.

Moje serce, miłość i kondolencje są z żoną, dziećmi, rodziną, zespołem i fanami. Do zobaczenia po drugiej stronie – Ozzy” – napisała piosenkarka Black Sabbath.

Lollapalooza wydał również oświadczenie, pisząc: „Nie ma słów, aby opisać, co znaczył dla nas i dla wszystkich fanów muzyki na całym świecie”.

Jego dziedzictwo

Oprócz bycia długoletnim członkiem Foo Fighters, Taylor grała na perkusji w zespole Alanis Morissette podczas trasy koncertowej u szczytu swojej kariery w latach 90.

Taylor pojawił się w jednym z odcinków HBO Pozytywka Pisała o iońskiej piosenkarce, wspominając swój czas w swoim zespole.

W 1997 roku, po stracie oryginalnego perkusisty, Williama Goldsmitha, Foo Fighters dołączył do zespołu.

Będąc z zespołem, Taylor założył poboczny projekt o nazwie Taylor Hawkins and Coattail Riders.

Hawkins został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame przez Paula McCartneya z Foo Fighters w zeszłym roku.

Na początku tego roku zespół wydał komedię grozy zatytułowaną kawalerka 666. Ta satyra podążała za historią ukochanej grupy pracującej razem nad swoim dziesiątym albumem w nawiedzonym domu, w którym Dave Grohl został opętany przez nadprzyrodzone moce.

Muzyk pozostawił żonę Alison i trójkę dzieci: Olivera Shane’a, Annabelle i Everly.

– Z słońce