Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Telstra otrzymuje ostrzeżenie od organu nadzorującego media za naruszenie zasad ochrony konsumentów

Telstra otrzymuje ostrzeżenie od organu nadzorującego media za naruszenie zasad ochrony konsumentów

Australijski organ nadzorujący media zaatakował Telstrę kolejnym naruszeniem, chociaż gigant telekomunikacyjny uniknął kary za naruszenie zasad ochrony konsumentów.

Zamiast tego wydali oficjalne ostrzeżenie, aby nie wysyłać zawiadomień do ponad 5400 klientów przed ograniczeniem ich usług.

Usługodawcy muszą powiadomić co najmniej pięć dni roboczych przed ograniczeniem lub zawieszeniem obsługi klienta, jeśli nie płacą rachunków zgodnie z prawem federalnym.

Oglądaj najnowsze wiadomości na Channel 7 lub transmituj za darmo na 7plus >>

To nie jedyny raz, kiedy Telstra była zaangażowana w działalność Australian Communications and Media Authority (ACMA) w ostatnim czasie.

Dochodzenie zakończyło się pod koniec zeszłego roku i wykazało, że naruszyli zasady zarządzania kredytami dla dziesiątek klientów korzystających z programów związanych z trudnościami finansowymi.

ACMA zauważyła, że ​​​​działania Telstry między majem a lipcem 2022 r. Uniemożliwiły tym klientom nawiązywanie połączeń z wyjątkiem służb ratunkowych lub Telstry, podczas gdy niektórzy nie byli nawet w stanie odbierać połączeń z wyjątkiem tych stron.

„Przy obecnej presji związanej z kosztami utrzymania wielu Australijczyków wykonuje trudną pracę. Ograniczając usługi dla ludzi bez ostrzeżenia, Telstra może potencjalnie spowodować znaczny dodatkowy stres dla tych ludzi” – powiedziała Nerida O’Loughlin, przewodnicząca ACMA .

„Połączenia telefoniczne i internetowe są niezbędne w naszym codziennym życiu. Używamy ich do pracy, edukacji, bankowości, służby zdrowia i spotkań towarzyskich.”

Ochrona konsumentów w trudnej sytuacji finansowej była jednym z ich priorytetów, powiedział ACMA, dodając, że wkrótce opublikuje raport na ten temat, w tym badanie doświadczeń klientów.

„Firmy telekomunikacyjne są zobowiązane do pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej i istnieje szereg dostępnych opcji pomagających klientom zarządzać rachunkami” – powiedział O’Loughlin.

READ  Sześć mitów na temat nierówności w Polsce

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, dostosuj się .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.